Kalev/Cramo lõi lauavõitluse puhtaks ja purustas VTB Ühisliigas tabeli viienda

-Arnett Moultrie ja Tony Wroten | Foto: Siim Semiskar

Korvpalli VTB Ühisliigas ei jätnud BC Kalev/Cramo mingit võimalust Astana meeskonnale, kelle üle võeti koduplatsil kindel 102:74 võit.

Kalevlased alustasid kohtumist võimsalt, kui domineeriti ründelauas ja nelja minutiga haarati 11:3 eduseis. Branko Mirkovici kaugviskest pääseti veerandaja lõpus 22:11 juhtima, aga Astanal õnnestus vahe üheksale silmale vähendada. Kalev/Cramo jätkas 13:2 spurdiga ning Martin Dorbeku kolmepunktiviskest kasvatati eduseis 38:17 peale. Külalised polnud siiski veel murdunud ja samm-sammult kahanes kaotusseis 15 punktile. Sellele oli Kalev/Cramol aga taas vastus olemas ning Kristjan Kitsingu ja Tony Wroteni pealtpanekutest siirduti poolajale seisult 48:47.

Kolmanda veerandaja alguses oli Astana paremini valmis, kui sunniti kodumeeskonnal pallikaotus tegema ja vahe vähenes 19 punktile. Mitmel korral suutsid külalised veel 20 punktist lähemale pääseda, aga veerandaja lõpus läks Kalev/Cramo oma teed ja sai 6:0 spurdi toel kätte 26-punktilise eduseisu. Astanast enam viimaseks neljandikuks vastast polnud. 6.14 enne lõppu olid võõrustajad 90:55 peal ja lauavõituse 50:31 enda kasuks kallutanud Kalev/Cramo teenis kokkuvõttes 28 punkti suuruse võidu.

Arnett Moultrie tegi Kalev/Cramo eest kaksikduubli, tuues 20 punkti ja kogudes 11 lauapalli. Branko Mirkovic lisas 18 silma ning Tony Wroten järgnes 17 punkti ja 8 korvisööduga. Chavaughn Lewise nimele jäi 16 punkti, 6 lauapalli ja 5 korvisöötu ning Kristjan Kitsing tõi 9 punkti ja 9 lauapalli.

Astana poolelt viskas Anthony Clemmons 18 punkti. Geoffrey Grosselle kogus 14 silma ja 8 lauapalli, Kenneth Horton ning Michael Jenkins tõid võrdselt 11 punkti, Stephen Holti nimele jäi 10 silma.

Üheksanda võidu kümne kaotuse kõrvale teeninud Kalev/Cramo jätkab turniiritabelis kaheksandal kohal. Astana (12-7) säilitas praeguseks veel viienda positsiooni.

Järgmise mängu peab Kalev/Cramo VTB Ühisliigas juba 17. märtsil, kui võõrustatakse Moskva oblasti Himkit.