Kristen Kasemets vedas Keila U18 liigas võidule, Sverre Aav tõusis Tartu kangelaseks

-Kristen Kasemets | Foto: Siim Semiskar

Eesti U18 vanuseklassi meistrivõistlustel peeti pühapäeval 12 kohtumist, kus võidulisa teenisid Tiit Soku KK/SK Nord, Tartu Kalevi Palliklubi, Rapla Korvpallikool, Kadrina Karud/RSK Sportkunda, Keila Korvpallikool, Tartu Ülikooli Korvpallikool, TTÜ Korvpallikool/RIM, Rakvere Spordikool/Tarvas ja KK Viimsi/Kesklinna KK/TSK.

A-alagrupis sai Keila Korvpallikool koduväljakul 85:76 võidu Audentese Spordiklubi üle.

Avapoolaja 40:41 kaotanud Keila tegi otsustava vahe sisse viimase veerandaja alguses, kui Conrad Sengbusch tabas 2 kolmepunktiviset.

Keila meeskonda vedas Kristen Kasemets, kes viskas 36 punkti, võttis 19 lauapalli ja andis 8 korvisöötu. Conrad Sengbusch panustas 20 punkti ja Aleksandr Sadrin lisas 12 silma ja 11 lauapalli. Audentese parim oli Ran Andre Pehka, kes kogus 40 minutiga 24 punkti, 17 lauapalli ja 8 korvisöötu. Samuti kõik 40 minutit mänginud Leemet Loik lisas 17 silma ja 12 lauapalli ning Robert Tiger Koit viskas 15 punkti.

Teises A-alagrupi põnevuskohtumises alistas Tartu Ülikooli Korvpallikool võõrsil TTÜ Korvpallikool/TSK/Valge meeskonna 75:73.

TTÜ kaotas avapoolaja 27:43, kuid tuli viimasel veerandajal mängu tagasi ja pääses 22 sekundit enne lõppu Joosep Heinla kahepunktiviskest 73:72 juhtima. 4 sekundit enne lõppu tõusis Tartu Ülikooli kangelaseks Sverre Aav, kes tabas otsustava kolmepunktiviske.

Kokku viskas Aav Tartu kasuks 18 punkti. Patrik Peemot lisas 17, Kristen Loot 11 ja Peeter Toomas Tael 10 silma. Kris Urvik kogus 9 punkti ja 10 lauapalli. TTÜ parimad skooritegijad olid Kasper Suurorg ja Ralf Küttis, kes kogusid vastavalt 20 ja 17 punkti. Kaksikduubli teinud Joosep Heinla lisas 12 silma ja 12 lauapalli.

Teiste mängude tulemusi näeb SIIT ja tabeliseisu SIIT.