Tass ja Saint Mary’s alistasid ülitugeva Gonzaga ning pääsesid NCAA finaalturniirile

-Matthias Tass ja Saint Mary's Gaels | Foto: USA TODAY Sports/Scanpix

-Matthias Tass ja Saint Mary’s Gaels | Foto: USA TODAY Sports/Scanpix

Matthias Tassi kodumeeskond Saint Mary’s sai läinud öösel ajaloolise võidu, kui alistas lääneranniku konverentsi turniiri finaalis NCAA tugevaimaks meeskonnaks peetava Gonzaga Bulldogsi 60:47.

Saint Mary’s jäi esimese kolme minutiga küll 2:9 kaotusseisu, kuid sai seejärel mängu sisse ja kohtumine jätkus võrdsete heitluses. Seisul 17:19 tegi Saint Mary’s 8:1 spurdi, mille lõpetas Tassi pealtpanek. Poolajapausile mindi eestlase kodumeeskonna kolmepunktilises eduseisus – 27:24. Teisel poolajal hoidis Saint Mary’s Gonzaga visketabavuse vaid 34,6% (9/26) ja skoori 23 punkti peal, ega loovutanud eduseisu enam kordagi.

Kaitses head tööd teinud Tassi arvele kogunes mängu lõpuks 29 minutiga 2 punkti (kahesed 1/5), 5 lauapalli (kõik kaitselauast), 2 vaheltlõiget, 3 pallikaotust ja 2 isiklikku viga.

Üleplatsimehena viskas võitjate ridades Jordan Ford 17 punkti. Tanner Krebs lisas 13 silma ning turniiri parimaks mängijaks valitud Jordan Hunter sai kirja 12 punkti ja 15 lauapalli. Kaotajate resultatiivseimana kogus Brandon Clarke 16 silma, Gonzaga tähtmängija Rui Hachimura hoiti vaid 9 punkti peal.

Konverentsi võitmisega kindlustas Saint Mary’s endale ühtlasi ka pääsu NCAA finaalturniirile ehk „märtsihullusele“. Turniiri lõplik tabel, kuhu kuuluvad USA 68 parimat ülikoolimeeskonda, avaldatakse Eesti aja järgi pühapäeva öösel vastu esmaspäeva.