Treieri ja Erkmaa koduklubid alustasid seeriaid võidukalt

-Kaspar Treier | Poderosa Pallacanestro Montegranaro Facebook

Kaspar Treieri koduklubi Montegranaro XL Extralight alistas pühapäeval Itaalia esiliiga ehk Serie A2 veerandfinaalseeria avamängus koduväljakul Bergamo 65:57.

Montegranaro alustas mängu hästi ja võitis avaveerandi koguni 23:8. Seejärel tegi Bergamo 18:6 spurdi ning jõudis kolme punkti kaugusele, kuid lähemale nad enam ei pääsenud. Poolajaks juhtis Montegranaro 36:26 ja kolmanda veerandi lõpuks 50:38.

Vahetusest mängu sekkunud Treier viibis väljakul 11 minutit ning punktiarvet selle ajaga ei avanud, visates mööda kaks kolmest. Eesti koondislase arvele jäi 3 lauapalli ja üks isiklik viga.

Montegranaro resultatiivseimaks kerkis LaMarshall Corbett, kelle arvele jäi 14 punkti. Bergamo poolelt said 14 punkti kirja Andrea Casella ja Terrence Roderick.

Kolme võiduni peetava seeria teine kohtumine toimub teisipäeval Montegranaro koduväljakul.

Astme võrra madalamal ehk Serie B-s alistas Hugo Erkmaa koduklubi Napoli Ge.Vi. Basket oma alagrupi esimeses poolfinaalmängus võõrsil Palestrina Citysightseeingu 73:64. Napoli võitis avaveerandi 25:21, juhtis poolajaks 38:32 ja enne viimast kümmet minutit 58:51.

Pingilt alustanud Erkmaa arvele jäi 17 mänguminutiga 3 punkti (kolmesed 1/1), üks lauapall, 2 resultatiivset söötu, 3 pallikaotust ja 2 isiklikku viga.

Üleplatsimeheks kerkis Erkmaa meeskonnakaaslane Simone Bagnoli, kes viskas 24 punkti. Palestrina poolel oli resultatiivseim Manuel Carrizo 17 punktiga.

Kolme võiduni peetava seeria teine mäng toimub teisipäeval Palestrinas.