Järveläinen kerkis resultatiivseimaks, kuid finaalikoht jäi Plymouthile püüdmatuks

-Joonas Järveläinen | Foto: Damian Pudner

Suurbritannia korvpalli kõrgliigas sai Joonas Järveläineni ja Plymouth Raidersi ilus play-off-teekond otsa lõpuks poolfinaalis, kui põhiturniiri teisena lõpetanud Leicester Ridersile kaotati kordusmäng 73:85 (23:23, 21:23, 16:18, 13:21) ning kogu kahemänguline seeria 141:155.

Kui avamängu oli viimase ehk kaheksandana play-offi jõudnud Plymouth koduväljakul kaotanud napilt 68:70, siis ka kordusmängus hoiti vastasseisu põnevana kuni viimase veerandini, mis aga kaotati 13:21.

Raidersi suurimaks punktitoojaks tõusis pingilt alustanud eestlasest ääremängija, kelle kontole kanti lõpuks 31 minutiga 17 punkti (kahesed 3/11, kolmesed 3/6, vabavisked 2/2), 2 lauapalli, üks pallikaotust ja 2 isiklikku viga.

Võitjate kasuks tõi Tim Williams 25 punkti ja 10 lauapalli ning Andrew Thomson lisas 13 silma ja 12 lauapalli. Kaotajate poolel viskasid lisaks Järveläinenile kahekohalise punktisumma veel neli meest, kes kõik said kirja 12 punkti. Nende seast parimana paistis silma lisaks ka 9 lauapalli ja 8 söötu kogunud Donte Nicholas.

Tabeli teiselt poolelt jõudis finaali põhiturniiri neljas meeskond London City Royals, kes sai 63:61 ja 91:69 jagu Sheffield Sharksist.