fbpx
Close

Eesti poisse abistav Läti agent: noorte tasemele annab hinnangu see, kui paljud neist profikorvpalli jõuavad

-Juris Kalninš ja Stefan Vaaks Madridis | Foto: Prime Athlete Management Facebook

-Juris Kalninš ja Stefan Vaaks Madridis | Foto: Prime Athlete Management Facebook

Eesti noorkorvpallurid on üha varem otsimas erinevaid võimalusi välismaal ning järjest varem palutakse abi ka korvpalliagentidelt, kes aitavad klubidele silma jääda. Lätlane Juris Kalninš agentuurist Prime Athlete Management on mees, kes aitab noortel Eesti tulevikumeestel endale piiri taga nime teha.

Korvpall24.ee portaalis kirjutasime hiljuti, kuidas Kalninš aitas Madridi Estudiantese juurde ennast näitama 14-aastase TTÜ Korvpallikooli noormängija Stefan Vaaksi. Kuid sellega lätlase kontaktid meie korvpalliga kaugeltki ei piirdu: “Hetkel abistan lisaks Stefanile ka 2003 sünniaastaga Ken-Martti Reinartit TTÜ Korvpallikoolist ja Keilast 2005 poistest Erik Makket ja 2006 poistest Tom-Oskar Arrot.”

Nii noorte mängijate puhul ei saa Kalninši sõnul veel esindamisest rääkida, kuna mingeid lepinguid pole. Tegemist on usalduse ehitamisega lapsevanemate, treeneri ja agentuuri vahel. “Näiteks Reinart sai hiljuti meie vahendusel mängida turniiril Hispaanias ja ennast sealsetele klubidele näidata. Minu ülesanne ongi noortele erinevaid võimalusi leida. Agentuur katab kõik reisikulud, hotellid jms. Poisid peavad vaid kohale tulema ning korvpalli mängima,” sõnas korvpalliagent.

Lisaks Läti korvpallile üha enam ka Eesti noortekorvpalli tasemest aimu saav Kalninš on õige mees, kelle käest küsida, miks Läti korvpall on Eesti omast nii palju eest ära läinud? “Ma ei julge öelda, et Eesti korvpall Lätist millegagi nii väga maas on, kuigi Lätis on rohkem spordikoole ning peetakse rohkem noorteturniire,” vastas lätlane diplomaatiliselt. “Hetkel on Lätis konkurents tugevam ning tänu sellele kerkib esile ka rohkem andekaid tippe. Aga näiteks U16 vanuseklassis võidavad Eesti tiimid lätlasi regulaarselt.”

Kalninš lisas: “Muidugi annab noortekorvpalli tasemele hinnangu see, kui palju mängijaid lõpuks profikorvpalli jõuab. Hetkel on Lätis mitu mängijat NBA-s ning arvukalt Euroliiga pallureid, aga saame näha, mis tulevik toob. Eestis on noored talendikad mängijad olemas ning neid samme Hispaanias ja mujal tehes ei tea kunagi, mis edasi saama hakkab. Võib-olla 3-4 aasta pärast on veel rohkem eestlasi Hispaanias mängimas ning Eesti korvpalli kõrgemale tõstmas.”

Läti agentuur Prime Athlete Management esindab rohkem kui 50 sportlast ja treenerit ning tööd tehakse nii noorte tulevikulootuste kui ka ennast juba tõestanud professionaalidega nii korvpallis, jalgpallis kui jäähokis. Kuigi Kalninš esindab Eestis ja Lätis ka mõningaid meistriliigamängijaid, siis tema peamine ülesanne on agentuuri arendada ja keskenduda noormängijatega kontaktide loomisele.

scroll to top