fbpx
Close

Eesti noorkorvpallur käis Hispaania suurklubi juures kogemusi hankimas

-Stefan Vaaks | Foto: Erakogu

-Stefan Vaaks | Foto: Erakogu

Uuel nädalal 14-aastaseks saav TTÜ Korvpallikooli noormängija Stefan Vaaks käis hiljuti koos korvpallitreenerist isa Milvert Vaaksi ja neid abistava lätlasest agendi Juris Kalninšiga ennast näitamas Hispaanias, Madridi Estudiantese klubi esindajatele.

Eesti meistrivõistlustel U14 sarjas TTÜ/Rae Spordikool 05 tiimi eest Basket.ee andmetel keskmiselt üle 27 punkti viskav Vaaks lööb kaasa ka U16 sarjas, kus on kirja saanud keskmiselt 11 silma.

“Ma nägin Stefanit EYBL-i turniiril, kus ma olin noormängijaid vaatamas. Nägin poisis talenti ja tema treener ja minu hea sõber Arkko Pakkas tutvustas mind Stefani isa Milvertiga, kes lubas mul uurida ning otsida võimalusi Stefanile ennast välismaa suurklubidesse näitama minna,” selgitas Prime Athlete Management nimelise agentuuri heaks töötav Juris Kalninš oma esimest kontakti Stefan Vaaksiga.

Korvpall24.ee portaaliga suhelnud lätlasest agent lisas: “Samm-sammult liikudes leidsime võimaluse minna ACB klubi Estudiantese noortesüsteemi Stefanit näitama. Veetsime Stefani ja tema isaga kolm päeva Madridis ning Stefan tegi kaasa viis trenni, kus teda olid vaatamas klubi peamänedžer ja abitreenerid. Minu arvates sai Stefan hästi hakkama ning näitas ennast parimast küljest. Me ei hakka lootusi liiga üles kütma, aga Estudiantesel on nüüd tema oskustest pilt ees ning tulevikus võib sealt tulla pakkumine hakata esindama klubi noortesüsteemi ja areneda mängijana edasi.”

-Stefan Vaaks, Milvert Vaaks ja Juris Kalninš | Foto: Erakogu

Lätlasest korvpalliagendi sõnul on nii noore korvpalluri testimas käimine peamiselt kogemuste hankimine ning enda nime tutvustamine: “Stefan ja ta isa nägid Madridis, kuidas ühe suure klubi köögipool toimib – mil viisil on korraldatud kaks korda päevas treenimine, õppimistingimused, söömine jms. Ühtlasi külastasid nad ka põhimeeskonna treeningut. Kokkuvõttes kindlasti noormängijale hea kogemus, mis tulevikus võib osutuda ka suurepäraseks võimaluseks.”

Madridi Estudiantes on Hispaania kõrgliigas hetkel 10 võidu ja 19 kaotusega 15. kohal. Ühe Hispaania tuntuma korvpalliklubina ollakse üks kolmest meeskonnast, kes alates aastast 1955 katkematult mänginud riigi kõrgeimal liigatasemel. Teised kaks on Madridi Real ja Badalona Joventut.

Estudiantese põhimeeskonna peamisteks vedajateks on tänavusel hooajal olnud ameeriklased Omar Cook, Nik Caner-Medley ja Shayne Whittington, itaallane Alessandro Gentile ning puertoricolane Gian Clavell.

Läti agentuur Prime Athlete Management esindab rohkem kui 50 sportlast ja treenerit ning tööd tehakse nii noorte tulevikulootuste kui ka ennast juba tõestanud professionaalidega nii korvpallis, jalgpallis kui jäähokis.

scroll to top