Järveläineni korralikust mängust ei piisanud ning Plymouth alustas veerandfinaali kaotusega

-Joonas Järveläinen | Foto: Damian Pudner

Suurbritannia kõrgliigas pidas oma esimese veerandfinaalkohtumise Joonas Järveläineni koduklubi Plymouth Riders. Koduväljakul mänginud Plymouth kaotas põhiturniiri võitnud London Lionsile 91:97.

Esimesel veerandil sai paremini minema London Lions kes juhtis 7-minutilise mängu järel juba 23:11, kuid veerandaja lõpuks suutis Plymouth enda mängu leida ning jõuti nelja punkti kaugusele, 20:24. Teine veerandaeg mäng võrdsustus ning punkt-punkti heitluses läks poolajapausile Riders 45:43 eduseisus.

Poolajapausilt naasis paremini London Lions, kes korra isegi jõudis 10 punkti kaugusele. Sellest ei lasknud Plymouth end heidutada ning jõudis veerandaja lõpuks Järveläineni kahese toel nelja punkti kaugusele. Raiders suutis küll viimasel perioodil minna viie punktiga juhtima, kuid mängu lõpp kuulus siiski külalistele ja nii saadi kirja võit ning mindi seeriat 1-0 juhtima.

Joonas Järveläinen alustas kohtumist algrivistuses ning viibis väljakul 19 minutit, mille jooksul viskas 10 punkti (kahesed 2/3, kolmesed 2/6), võttis kaks lauapalli ja tegi ühe vaheltlõike. Miinuspoolelt läks protokolli kirja kaks pallikaotust ja 3 isiklikku viga.

Plymouth Ridersi parimana viskas Donte Nicholas 22 punkti ja kogus 9 lauapalli, samuti tegi mees 5 vaheltlõiget. Joshua Wilcher toetas teda 17 punktiga. Veel jõudis kahekohalise punktisummani Denzel Ubiaro visates 15 punkti.

London Lionsi meeskonda vedas Brandon Peel, kes kogus 26 silma ja 11 lauapalli, Ladarius Tabb lisas 23 punkti. Justin Robinson ning Jordan Spencer viskasid mõlemad 13 silma. Lisaks jagas Spencer veel 11 söötu.

Seeria teine kohtumine peetakse 6. mail London Lionsi koduväljakul.