fbpx
Close

Eesti koondis saab Amsterdami MM-il madistada ka Puerto Rico koljatitega

-3x3 korvpalli logo | Foto: Siim Semiskar

-3×3 korvpalli logo | Foto: Siim Semiskar

Öösel vastu esmaspäeva Puerto Ricos lõppenud FIBA 3×3 korvpalli maailmameistrivõistluste kvalifikatsioonil selgus Eesti meeste 3×3 koondise viimane alagrupivastane 18.-23. juunil Amsterdamis toimuvatel FIBA 3×3 korvpalli maailmameistrivõistlustel.

18. juunil kell 14:20 Amsterdami Muzeumplazenil toimuva Eesti 3×3 avamängu vastaseks sai Puerto Rico võistkond, kes kvalifikatsiooniturniiril alistas kõik vastased. Meeste seas kindlustas teisena edasipääsu Prantsusmaa, kes alagrupimängus sai üllatuskaotuse Saksamaalt ning kolmandana Austraalia, kes pronksimängus alistas Tšehhi, kirjutab tanavakorvpall.ee.

“Puerto Rico on 3×3 korvpallis väga heal tasemel,” hindas Eesti 3×3 korvpalli peatreener Siim Raudla, kelle sõnul saab Eesti 3×3 koondisel eelkõige olema tegemist 201 pika ja 115 kilose lihamäe Luis Hernandezi ning samapika Gilberto Clavelli takistamisega. Need mehed võitsid 2016. aastal Mehhiko FIBA 3×3 maailmaturnee etapi ja mängisid end Abu Dhabis toimunud FIBA 3×3 finaalvõistlusel pronksile.

Eesti Korvpalliliidu 3×3 valdkonna juhi Reigo Kimmeli sõnul oli MM-i kvalifikatsioonisüsteem huvitava lahendusega, kus turniiri võitjat välja ei mängitud ehk reitingu järgi turniiri esimene asetus Prantsusmaa ja viimase asetuse saanud Puerto Rico omavahel finaalis ei kohtunud. “Kindlasti oleks meile olnud ebameeldivad vastased ka Prantsusmaa ja Austraalia või Tšehhi, kes esimesena jäi 3×3 MM-ist eemale,” ütles Kimmel.

FIBA 3×3 MM-i kvalifikatsioonist Puerto Ricos võttis osa ka Eesti naiste 3×3 võistkond, kes pidi alagrupis leppima kolme kaotusega ning play-offi edasi ei pääsenud.

FIBA 3×3 maailmameistrivõistlused peetakse 18.-23. juunini Amsterdamis Muzeumplazeni väljakul. Eesti 3×3 koondise alagrupimängud toimuvad:

18. juuni, kell 14:20 – Eesti vs Puerto Rico
18. juuni, kell 15:50 – Eesti vs Mongoolia
20 juuni, kell 11:50 – Eesti vs Ukraina
20. juuni, kell 14:20 – Eesti vs Venemaa

scroll to top