Plymouth šokeeris põhiturniiri võitjat ja edenes poolfinaali, Järveläinen lähedal kaksikduublile

-Joonas Järveläinen | Foto: Damian Pudner

Joonas Järveläineni koduklubi Plymouth Raiders alistas täna Suurbritannia kõrgliiga veerandfinaali korduskohtumises võõrsil London Lionsi 86:72 ning teenis kahe mängu kokkuvõttes 177:169 võidu.

Avamängu koduväljakul kuue punktiga 91:97 kaotanud Raiders alustas korduskohtumist ettevaatlikult ja esimese kümme minuti järel oldi taga 23:26. Teise veerandaja võitis Raiders aga 22:17 ning poolajaks juhiti 45:43.

Raidersi hea hoog jätkus ka teise poolaja alguses ja kolmanda veerandi keskpaigaks oli külaliste eduseis juba 12 punkti (60:48). Kolmanda veerandi teine pool kuulus aga Lionsile ning enne otsustavat kümmet minutit oli vahe kahanenud neljapunktiliseks – 64:60. Vastasseisu saatuse otsustas viimane veerand, mille võitis Raiders kindlalt 22:12.

Algviisikus alustanud Järveläinenile jagus mänguaega 27 minutit, mille jooksul viskas ta 11 punkti (kahesed 2/10, kolmesed 1/2, vabavisked 4/5), võttis 9 lauapalli, andis kaaslastele 3 resultatiivset söötu ja sooritas 2 vaheltlõiget. Negatiivse poole pealt tegi eestlane 6 pallikaotust ja 4 isiklikku viga.

Üleplatsimeheks kerkis Järveläineni meeskonnakaaslane Donte Nicholas, kes viskas 24 punkti ja võttis 13 lauapalli. Lionsi parim oli Brandon Peel 22 punkti ning 11 lauapalliga.

Poolfinaalis läheb Plymouth Raiders vastamisi Leicester Ridersiga.