Kolme päevaga kolm mängu pidanud Oaklands ja Üprus tagasid koha play-off’is!

-Greeta Üprus ja Amari Carter | Foto: Oaklands Wolves WBBL Facebook

Lõppenud nädalavahetusel Suurbritannia naiste kõrgliigas koguni kolmel järjestikusel päeval väljakul käinud Oaklands Wolves võitis kolmest kohtumisest kaks ning kindlustas endale enne viimast põhiturniiri matši koha play-off’is.

Kui Okalnds Wolves’i reedesest võidust ja Greeta Üpruse ilusast esitusest juba kirjutasime, siis laupäeval pidi tema naiskond 54:74 alla vanduma Palatinates’i tiimile. Üprus kogus visketabavusega hädas olnud Wolves’i poolel 17,5 minutiga 7 punkti (kahesed 2/6, kolmesed 1/4), 3 lauapalli, 2 korvisöötu ja ühe pallikaotuse.

Pühapäeval teenis eestlanna naiskond hooaja seitsmenda võidu, kui rünnakul suudeti oma mängu varasema päevaga oluliselt parandada ja Caledonia Pride alistati 85:71. Üpruse kontole kogunes 22,5 minutiga 13 punkti (kahesed 2/4, kolmesed 3/8), 2 lauapalli, 2 blokki, üks resultatiivne sööt, üks vaheltlõiget ja 3 isiklikku viga.

Oaklands Wolves on 7 võidu ja 12 kaotusega liigatabelis seitsmendal kohal ning põhiturniir lõpetatakse neljandal real paikneva Nottingham Wildcatsi vastu.

Suurbritannia liigasüsteem on meile harjumatu selles osas, et Sevenoaks Sunsi võistkond krooniti põhiturniiri võiduga tšempioniks ning nüüd algab kõrgliiga play-off turniir, mille võitjale omistatakse eraldi tiitel.