fbpx
Close

Hendrik Eelmäe Tartu meeskonna hooaja kokkuvõtteks: hea, et Eesti poisid said kõvasti mänguaega

-Hendrik Eelmäe | Foto: Siim Semiskar

-Hendrik Eelmäe | Foto: Siim Semiskar

Tartu Ülikool Maks & Mooritsa korvpallimeeskond lõpetas tänavuse hooaja, kui laupäeval kaotati veerandfinaalseeria otsustavas kolmandas kohtumises Rapla Avis Utilitase meeskonnale 55:83. Tänavu põhiturniiril eelviimase ehk 6. kohaga leppinud tartlased näitasid tänavu üsna ebastabiilset mängu, kuid hooajast võib kaasa võtta mitme noorema generatsiooni mängumehe arengu. Üheks neist on 20-aastane ja 2-meetrine Hendrik Eelmäe.

Klubi Facebooki lehel avaldatud hooaja lõpu intervjuus pidi ääremängija korraks naasma ka veerandfinaalseeria juurde, kus avakohtumine Raplas võideti, kuid seejärel põhiturniiril kõrgemal lõpetanud tiim oma mängu peale surus. “Me jäime maa-ala kaitse vastu hätta. See oli selge. Oleks me selle ära murdnud, oleks mäng olnud hoopis teine. Rünnakul viskasime vabadelt kohtadelt palju mööda ja mingil hetkel kadus teravus ja agressiivsus meie mängust ära. Jäime ümmarguseks,” arvas Eelmäe.

“Hooaja saaks kokku võtta nii, et Eesti poisid said kõvasti mänguaega. See on minu arvates väga hea, et arenesime edasi ja saime kogemusi. Eks mängupilt käis hooaja jooksul üles-alla ja see oli tingitud nii mõnestki faktorist. Mõnikord olid justkui rollid sassis. Siin käis hooaja jooksul päris mitu meest läbi ja pidime kiiresti kohanema nende situatsioonidega. Järgmistel aastatel oleme palju paremini valmis, kui mõni uus mees peaks lisanduma. Teame, kuidas ja mida teha,” tõmbas kõrgliiga tasemel oma viienda hooaja lõpetanud Eelmäe pildi laiemaks.

Kuna Tartul oli hooaja vältel rohkem probleeme just korvi all, siis pidi Eelmäe palju mängima endale harjumatul positsioonil, kuid võttis seda kui kogemust tulevikuks: “Ma pidin olude sunnil rohkem mängima “nelja” peal. Hooaja jooksul sai kõvasti korvi all müdistatud nii kaitses kui rünnakul. Arvan, et õppisin seal kõige rohkem. Varasemalt olen pidanud rohkem tagamängija positsioonil olema, kuid nüüd sain endale ka selle elemendi juurde lisada.”

Eelmäe sõnul oli ilma saalis kaasa elavate fännideta mängimine kahe otsaga. Emotsioon jäi ilma publikuta lahjemaks, kuid vaiksem saal aitas omavahel väljakul paremini suhelda. Noormehe sõnul meeldib talle isiklikult kahtlemata ikka täis saalile mängida, sest see annab asjale hoopis teise jume.

“Kõige eredamalt jääb meelde teise lisaaja võit Tarva üle siin kodusaalis. Pärast seda mängu oli meestel päris kõva emotsioon. Aga üldiselt oli selline üles-alla hooaeg. Oleks tahtnud, et oleks olnud rohkem stabiilsust. Et oleks mängud kindlamalt lahendanud ja seeläbi ka rohkem võite saanud,” lisas Eelmäe.

Eelmäe arvele jäi 2020/21 hooajal 23 kohtumist Paf Eesti-Läti korvpalliliigas ning 10 matši Eesti meistrivõistlustel. Viiruseohu tõttu mängiti siiski mõlemas liigas üksnes Eesti klubidega ja Eelmäe keskmised numbrid olid 28 minutiga 11,7 punkti, 3,2 lauapalli, 2,4 resultatiivset söötu ja 0,9 vaheltlõiget.

Vaata videointervjuud SIIT.

scroll to top