fbpx
Close

Toomas Annuk: rohkem kui punast veini pärast mängu, tahaksin Pärnule poolfinaalseerias lahingu anda

-Rapla Avis Utilitas | Foto: Siim Semiskar

-Rapla Avis Utilitas | Foto: Siim Semiskar

Tänavusel hooajal Eesti-Läti korvpalliliigas nelja hulka jõudnud ja seal napilt medalita jäänud Rapla Avis Utilitas tagas laupäeval pääsu poolfinaali ka Eesti meistriliigas, kui veerandfinaalseeria otsustavas kohtumises saadi kindlalt jagu Tartu Ülikoolist. Pääsu eest finaali ootab Raplat ees hea rivaal Pärnu Sadam, kellele tänavusel põhihooajal kaotati koguni viis kohtumist.

Korvpall24.ee portaal otsis pärast otsustavat kohtumist Tartuga klubi Facebooki lehel avaldatud videointervjuudest välja lõigud, kus klubi mänedžer Jaak Karp, peatreener Toomas Annuk ja lätlasest leegionär Roberts Freimanis vaatavad ette algavale eeldatavalt väga huvitavale poolfinaalseeriale.

“Ühest küljest see 0-5 kostab kehvalt küll, aga ma tahaks loota, et saime sellest Pärnu krambist äkki üle ilma nendega mängimata. Ehk siis Eesti-Läti liiga final six turniiril, kus jõudmine nelja hulka ja peaaegu medal tõmbasid selle pinge maha ja usume, et oleme võimelised Pärnuga mängima,” loodab Karp, et tänavune nukker seeria pärnakate vastu play-off’is ei maksa.

Karp kinnitas, et eesmärk on jõuda finaali, kuid kerge see olema ei saa. “Teame ju, et on tulemas väga raske poolfinaalseeria. Konkreetselt nende mängude (finaali – toim.) peale ikkagi veel ei mõtle.”

“Oleme Pärnu juhi Johan Kärbiga hooaja algusest peale rääkinud, et oleme mõlemad seda poolfinaali oodanud ja nüüd on see käes!” sõnas Karp, kelle sõnul tänavusel hooajal täielik miinimumeesmärk ehk neljas koht on nüüd Rapla jaoks käes.

Toomas Annuk avaldas, et käskis riietusruumis mängijatel rahulikult poolteist päeva veerandfinaalidest puhata ning käis motivatsiooniks välja ka oma mõtted: “Rohkem kui punast veini pärast mängu, tahaksin Pärnule poolfinaalseerias lahingu anda. Usun, et tuleb hea seeria, kus on kaks ehk suurima kogukonnaga klubi vastastikku. Meil on nendega head sõbralikud suhted ja mõnus sportlik rivaliteet. Arvan, et tuleb hea lahing!”

Seniseid omavaheliste mängude kaotusi Annuk liiga tähtsaks pidada ei tahtnud, kuna Tartu käest saadi alles hiljuti sarnane ähvardav õppetund: “Ma ei usu, et need eelnevad mängud väga palju määravad, ehkki kellelgi kuklas ikka vasardab. Me teadsime ka enne Tartu seeriat, et see 0-6 nende poolt ei tähenda mitte midagi ja nad on näljased ning agressiivsed.”

Tartu seeria avamängus lati alt läbi jooksnud, kuid seejärel oma esitusi oluliselt parandanud Rapla kapten Roberts Freimanis oli pärast Eesti-Läti liiga pronksimängu kaotust BK Ogrele ülimalt löödud, kuid neid emotsioone lätlane hooaja praegusesse faasi kanda ei tahtnud: “Nüüd on täiesti teistsugune olukord, kui Riia mullis. Siis oli kõik kinni ühest mängust, nüüd pn pikad seeriad.”

“Me kohtume väga kõva ja targa meeskonnaga. Pärnu mängib hästi, eriti mängu lõppe. Tallinna Kalev/TLÜ vastu nad näitasid, kuidas nad suudavad neljandal veerandil mängida. Pärnu on kogenud tiim ja neil on kõik vahendid olemas. Meil saab raske olema, aga see saab olema tõeliselt hea võitlus ja peame seda lihtsalt nautima.”

Pärnu Sadama ja Rapla Avis Utilitase poolfinaalseerias pannakse pall mängu neljapäeval, 29. aprillil suvepealinnas. Raplas kohtutakse laupäeval, 1. mail ja uuesti Pärnus 4. mail. Kui läheb vaja ka neljandat ja viiendat kohtumist, siis need toimuvad vastavalt 6. ja 7. mail.

scroll to top