fbpx
Close

Hendrik Eelmäe Tartu uuest hingamisest: kui oled tabeli lõpus, siis pole enam midagi kaotada, kuidagi vabam tunne on

-Hendrik Eelmäe võitleb lauapalli eest Indrek Kajupanga ja Toomas Raadikuga | Foto: Siim Semiskar

Vana hea Tallinn-Tartu korvpallirivaliteet saab pühapäeval Tartu Ülikooli spordihoones uue peatüki, kui Superkarika finaalis kohtuvad BC Kalev/Cramo ja Tartu Ülikool Maks & Moorits. Kui Kalev sai arvestades hetkeolukorda oodatult 88:52 jagu KK Viimsi/Sportlandist, siis Tartu Ülikool Maks & Moorits suutis mõnevõrra ootamatu 42:12 spurdiga viimasel 15 minutil 88:71 selili panna TalTech/Optibeti.

17 minutiga ühe Kalevi resultatiivsemana 14 punkti visanud Nurger sõnas pärast kohtumist Korvpall24 portaalile, et Eesti esiklubi ja muuhulgas ka valitsev Superkarika tiitlikaitsja jaoks oli laupäevase poolfinaali näol tegemist oodatud esitusega: “Otseselt probleeme meil täna polnud, kuigi esimene veerand oli vähe tasavägisem kui ülejäänud mäng. Aga edasi suutsime kolm veerandaega oma mängu peale suruda ja ilusti võidu ära võtta.”

Nurgeri sõnul oli taktika paigas ja sellest peeti ka kinni: “Plaanis oli suruda ja panna Viimsile pinge peale. Alustasime pick & roll’i vastu kaitses mängides veidi teistmoodi, aga mängu vältel muutsime plaani. See toitis ja tõi edu. Muidugi ka palli survestamisest tuli Viimsile palju pallikaotusi ja meile lihtsaid punkte.” Pallikaotuste number oli lõpuks Viimsi poolt vaadatuna 19-12.

scroll to top