FOTOD | Viimase veerandtunniga TalTechist 30 punkti rohkem visanud Tartu võitles ennast karikafinaali!

-Tartu Ülikool Maks & Moorits | Foto: Siim Semiskar

Eesti meeste korvpalli Superkarika teine finalist on Tartu Ülikool Maks & Moorits, kes alistas poolfinaalis võimsa teise poolaja toel 88:71 (29:27, 13:21, 18:13, 28:10) TalTech/Optibeti.

Tartu Ülikooli spordihoones peetud mängu esimesed minutid kuulusid väljakuperemeestele. Meeskonna kapten Adomas Drungilas tabas kahe ja poole minuti jooksul kaks kaugviset ning Tartu Ülikool juhtis 10:4. Lamonte Beardeni kaugvise viis võõrustajad ette 13:6, kuid suuremaks kui seitse punkti vahe enam ei paisunud. TalTech tegi 8:0 spurdi ja Sten Soku kolmese järel pääses külalisvõistkond korraks ette 14:13. Seejärel haaras Tartu Ülikool juhtohjad jälle enda kätte, kuid otsustavat edu saavutada ei suudetud. Esimese kümne minuti järel juhtis kodumeeskond kahe punktiga.

Fotogaleriid näeb SIIT!

Tasavägine heitlus jätkus ka teise veerandaja esimeses pooles. Märt Rosenthali korvist juhtis Tartu Ülikool teise veerandi keskel veel 37:36, kuid seejärel läks initsiatiiv TalTechi kätte ja poolajavileks olid külalised ees 48:42. TalTech jätkas vahe kasvatamist ka teisel poolajal. Mikk Jurkatamm viis kolmandal veerandajal TalTechi kahel korral juba 13 punktiga juhtima (56:43 ja 59:46) ning näis, et mäng on tehtud.

Nikolajs Mazursi hoolealused aga ei andnud alla ning seejärel algas Tartu Ülikooli võimas tagasitulek. Võõrustajad tegid 14:2 spurdi ja viimasele veerandile mindi vastu külaliste minimaalses eduseisus 61:60. Kohe viimase veerandi alguses viis Emmanuel Wembi tartlased teisel poolajal esimest korda juhtima 62:61.

TalTech suutis veel paaril korral ette minna, aga viimane sõna kuulus siiski võõrustajatele. Tartu Ülikool lõpetas mängu 23:4 spurdiga ja viimase 15,5 minuti skoor oli tartlastele 42:12. Tartlaste visketabavus oli väljakult lõpuks 55% külaliste 34 vastu. Lauavõitlus jäi TalTechi kasuks 38-35.

Tartu Ülikooli parimad skooritegijad olid Adomas Drungilas ja Edmunds Elksnis, kes viskasid mõlemad 15 punkti. Kaksikduubli teinud Emmanuel Wembi kogus 14 punkti ja 10 lauapalli ning Lamonte Bearden ja Hendrik Eelmäe said mõlemad kirja 10 silma ja 4 korvisöötu. Märt Rosenthal tõi 9 punkti ning jagas mängu parimana 6 resultatiivset söötu.

TalTechi edukaimad korvikütid olid Mikk Jurkatamm ja Toomas Raadik, kes tõid võrdselt 12 punkti. Raadik kogus ka meeskonna parimana 8 lauapalli. Indrek Kajupank lisas 10 ja Sten Sokk 8 punkti.

Eesti meeste korvpalli Superkarika finaalmängus ootab Tartu Ülikool Maks & Mooritsat homme kell 19.45 kodusaalis ees BC Kalev/Cramo.

TalTech/Optibet kohtub pronksimängus homme kell 17.00 KK Viimsi/Sportlandiga.