FOTOD | Kalev/Cramo pikk pink ja ühtlane koosseis pääsesid karika poolfinaalis Viimsi vastu kindlalt maksvusele

-BC Kalev/Cramo - KK Viimsi | Foto: Siim Semiskar

Tartu Ülikooli spordihoones toimuval meeste korvpalli Superkarika finaalturniiril pääses esimesena finaali valitsev Paf Eesti-Läti liiga võitja, Eesti meister ja ka Superkarika tšempion BC Kalev/Cramo, kes alistas pärast kaotatud avaveerandit KK Viimsi/Sportlandi kindlalt 88:52 (15:17, 30:17, 22:11, 21:7).

Taas ilma ühe põhitegija, käevigastusega kimpus Rain Veidemanita mänginud Viimsi korvpallurid asusid Devin Harrise läbimurdekorvist juhtima 6:0. Lauavõitluses tegutses tulemuslikult Ronalds Zakis, kirjutab Basket.ee oma mängukokkuvõttes.

Fotogaleriid vaata SIIT!

Kalevlased ning tõhustasid kaitset ja Kamari Murphy blokeeris Taavi Jurkatamme lähiviske. JeQuan Lewise kaks tabamust kahandasid kalevlaste-cramolaste kaotusseisu kahele punktile.

Juba viiendal minutil kutsus peatreener Valdo Lips Zakise puhkama ja saatis väljakule kaheksa sentimeetrit lühema Mihkel Alloru, mängujuht Rait-Riivo Laanet asendas Kevin Sünd. Hingetõmbeajale kutsuti ka Kalev/Cramo algviisiklased ja värske mees Rauno Nurger viis lähviskest pealinlased juhtima 10:8.

Jurkatamm vastas kaugviskega, ründelauas valitsenud Ojars Silinš sopsas kalevlaste-cramolaste kasuks korvi alt ja Laane kaare tagant. Kalevi peatreener Roberts Štelmahers kutsus hoolealused nõu pidama.

Korve tegid Kregor Hermet ja Zakis, vabaviske tabasid Harris ja Davion Berry. Avaveerand lõppes KK Viimsi kasuks 17:15.

Teise veerandaja juhtasid sisse Jurkatamme ja Silinši kaugvisked. Väljakule naasnud Lewis tabas kolmepunktiviske ja tablool süttisid viiginumbrid 22:22.

Saamuel Rõigas jäi kaare tagant vabaks ja KK Viimsi äärremängija saatis palli rõngasse. Nulli pealt sopsas omakorda kolmepunktiviske Kitsing.

Kaitsehaare, mida viimsilased vastaste neutraliseerimiseks püüdsid rakendada, jättis tähelepanuta Lewise. USA tagamängija tabas kaare lähedalt kahepunktiviske ja tema arvel oli juba 10 punkti.

Lips tegi riskantse otsuse, kasutades korraga vahetusmehi Jorgen Rikbergi, Rõigast ja Allorgu. Samas pidi ta vastaste tempoka tegutsemise korvamiseks leidma vastukäike. Poolkiire rünnaku vormistas korviks Nurger, 31:25.

Lauavõitluses kallutasid kalevlased-cramolased ülekaalu pikkuses ja jõus enda kasuks. Ründelauas valitsenud Kitsingut takistas vea hinnaga Jurkatamm ja Eesti koondise ääremängija vabavisked suurendasid pealinlaste edu kaheksale punktile.

Martin Dorbek ja Tanel Kurbas survestasid viimsilasi veelgi. Jurkatamme pealetungi nullis Nurgeri blokk. Nurgeri vabavise ja lähivise tõid tabloole 38:27.

Paar rünnakut hiljem heitles 208 cm pikkuse Kalev/Cramo keskmängijaga korvialust tsooni kaitsnud 185 cm pikkune Rikberg. Lauavõitlusse appi tõtanud Allorg teenis vabavisked, mille ka rõngasse lähetas. Kalev/Cramo juhtis puhkepausile asudes 45:34.

Protokoll näitas, et nende kiirus ja võimsus hakkasid järk-järgult maksvusele pääsema. Favoriidid valitsesid lauavõitlust 24–15 ja 13 resultatiivset söötu osutasid, et KK Viimsi/Sportlandil polnud piisavalt agressiivsust.

Sageli söötsid kalevlased-cramolased palli korvi alla vabale kaaslasele. Samal ajal ületas viimsilaste rünnak tasakaalupunkti – nad olid visanud 17 kolme- ja 14 kahepunktiviset.

Kolmandal veerandajal jätkus BC Kalevi/Cramo tulevärk kaitses. Viimsilased ei jõudnud mitmel rünnakul viskele, loovutades valesöödu või tehnilise praagi tõttu palli vastasele. Silas Melsoni korv suurendas edu 17-punktiliseks, 55:38.

Tempokas, agressiivsele kaitsele keskendatud vastasseisus, kus üks osapool kasutab tosinat ja teine üheksat korvpallurit, põhjustab tagaajajale suuri raskusi.

Kolmanda veerandaja keskel andis Lips mänguaega Kristjan Kokale, kes Paf Eesti – Läti korvpalliliigas on seni osalenud kolmes kohtumises. Nelja vahetusmehe kõrvale jäi algviisikust vaid Harris. Laane, Zakise ja Jurkatamme jaksu tuli säästa pühapäevaseks 3. –4. koha matšiks.

Viimast perioodi alustati Eesti karikat kaitsvate kalevlaste eduseisus 67:45. Nende tolleks momendiks saavutatud üleolekut iseloomustasid 14 ründelauapalli, kusjuures vastaste kontos oli alles 18 lauapalli. Lõpuks oli võitjate ülekaal lauavõitluses 51:27.

Kõigile mängijatele üsna ühtlaselt mänguaega jaganud Roberts Štelmahersi hoolealuste hulgast kerkis resultatiivseimaks 15 punkti visanud Silas Melson. Rauno Nurgeri arvele kogunes 14 silma ja Ojars Silinš tõi 11 punkti. Viimsi poolel jõudis kahekohalise punktiskoorini vaid Ronalds Zakis, kelle kontole kogunes 10 silma ja 5 lauapalli, Rait-Riivo Laane tõi 9 silma ja 6 korvisöötu.

BC Kalev/Cramo meeskonnale tuleb pühapäeval kell 19.45 algavas finaalis vastaseks kas Tartu Ülikool Maks & Moorits või Taltech/Optibet.