fbpx
Close

Kristo Saage: mina Rakvere inimesena loodan südamest, et nad lähevad meistriliigat mängima

-Kristo Saage | Foto: Siim Semiskar

-Kristo Saage | Foto: Siim Semiskar

Tänavune Eesti I liiga oli taas väga põnev ning kui uskuda paljude mängumeeste arvamust, siis tõenäoliselt kõigi aegade kõrgematasemelisem. Viimsis peetud final four turniiril realiseeris lõpuks oma favoriidiseisuse tiitliks RSK Tarvas, kes valitses nii põhihooaega kui sai lõpuks finaalis 97:87 jagu ka oma suurimast konkurendist KA Tallinna Kalev/TLÜ-st.

Võitjate resultatiivsemana 24 punkti, 8 lauapalli ja 8 korvisöötu kogunud Kristo Saage ütles pärast finaali Korvpall24.ee portaalile, et Tarvas uskus oma võiduvõimalustesse. “Me tulime eesmärgiga see liiga võita. Ei saa öelda, et see kergelt tuli. Oli teada, et meie suurim konkurent on Tallinna Kalev. Pärast seda, kui nad täiskoosseisu kokku said, me nendega põhiturniiril mängida ei saanudki, kuid arvata oli, et siin väikesed detailid otsustavad. Suutsime oma kogemused maksma panna,” analüüsis Saage mängu.

Kui poolfinaalis KK Viimsi/Noto vastu oli 34-aastane tagamängija veidi liimist lahti ja tabas 11-st kolmesest vaid ühe, siis finaalis oli mehe mäng juba hoopis teisest klassist. Sellele vaatamata pika meistriliigakogemusega mees enda esitusega rahule ei jäänud: “Täna rünnakul ikka ei õnnestunud. Aga kui rünnakul ei õnnestu, siis natuke kavalusega mängides vabaviskejoonelt saad ikka sisse (vabavisked 17/17 – toim.). Võtsin vead välja, mida vastased tegid suhteliselt kergekäeliselt.”

Kui meeskondade põhitegijaid arvestada, siis oli Tarvas finaalturniiri kõige eakam meeskond ning võis eeldada, et kaks päeva järjest mängimine kujuneb neile raskeks. Saage arvates oli hoopis vastupidi. “Arvan, et meile tuli see pigem kasuks. Tegime Viimsi vastu ennast soojaks. Mitte, et Viimsi paha võistkond oleks. Aga nende vastu ei saanud me alguses üldse käima ja omavahel ei sujunud asjad nii nagu tahtsime. Aga siis hakkasime (Renato) Lindmetsa paremini leidma ja tema tassis mängu meile ära. Finaalis olime juba päris võistkondlikud – viis venda viskasid üle kümne punkti. Võistkonna võit!”

Kogenud tagamehe sõnul oli Tarval teada, et Tallinna Kalevi mäng toetub peamiselt paarile liidrile, eelkõige välismängijale Devonte Brownile ja hooaja keskel Valga-Valkast üle tulnud Martin Jurtomile. “Meie mänguplaan oli, et Brown võib lausa 50 punkti panna. See, et ta pani oma kolmesed ära… noh pole midagi teha, see on mäng. See lõpptulemust ei muutnud. Jurtom tegi esimesel poolajal veidi liiga palju meile pahandust, aga kontrollisime tegelikult mõlemat poolaega,” selgitas Saage juhiseid, millega peatreener Juris Umbraško mehed platsile saatis.

Nagu teada, teenis esiliiga võitja õiguse järgmiseks aastaks panna välja meeskond Eesti-Läti korvpalliliigas. Kas seda ka tehakse, on nende ridade kirjutamise hetkel veel vara rääkida, kuid vähemalt Saage sooviks tiimi taas kõrgliigas näha küll. “Mina Rakvere inimesena loodan südamest, et nad lähevad meistriliigat mängima, aga seal on nii palju agasid. Kõigepealt on raha vaja ja siis on mängijaid tarvis. Kui juba selline plaan on, siis oodata pole muidugi mõtet. Loodame, et saavad raha kokku ja mängivad kasvõi oma poistega. Pole häbi teha sellist asja nagu teeb Läti Ülikool: panevad oma noortega ja kui kaotavad, siis kaotavad, aga vähemalt mängivad,” arvas vanameister.

Enda kõrgliigasse naasmise võimaluste kohta Saage kindlat vastust ei andnud, kuid tema kommentaaridest võis välja lugeda, et tõenäoliselt ennast ta sel tasemel enam ei näe. Tagamees lisas selle teema kohta: “Siis peab hakkama trenni tegema. Sel aastal, laisk inimene nagu ma olen, sellega eriti ei tegelenud. Aga lõpuks vedasin ikka välja.” Lõpetuseks kiitis mängumees ka tänavust esiliiga taset: “Esiliiga oli sel aastal väga kõva. Meeskondades oli duhhi ja esimesed 8-10 tiimi panid iga päev kõvasti. Arvan, et liiga tase tõusis võrreldes eelmise aastaga mitu korda. Juba see on tore.”

scroll to top