fbpx
Close

Visketabavusega hädas olnud Kristo Saage: pea on paks otsas, aga finaaliks klaarime ära

-Kristo Saage | Foto: Siim Semiskar

-Kristo Saage | Foto: Siim Semiskar

Eesti esiliiga selle hooaja valitseja on olnud RSK Rakvere Tarvas, kes põhiturniiril kaotas vaid ühe mängu. Play-offides ollakse jõutud laupäeval ehk täna peetavasse finaali, kuid mängupilt pole nii kindel olnud, kui põhiturniiril. Sama võib öelda Rakvere liidri Kristo Saage kohta, kes hooaja sees viskas keskmiselt 24 punkti, kuid kohamängudel on jäänud tema saagiks seni keskmiselt 18,8 silma mängus. 

Pärast poolfinaali võitu KK Viimsi/Noto üle uuris Korvpall24.ee Saage käest mehe enda vormi kohta ning kas suudetakse finaalis alistada välismaalastega komplekteeritud KA Tallinna Kalev/TLÜ.

Viimsi vastu sai Rakvere oma mängu käima alles viimasel veerandil ning paljuski võideti tänu Renato Lindmetsa võimsale esitusele korvi all. Saaget ennast kimbutas kehv visketabavus (kolmesed 1/11 – toim.).

“Me ei saanud Viimsist kohe üle sõita, nii palju rahvast oli vaatama tulnud (naljatades – toim.). Viimsi vastu meil ei olnud tegelikult head rütmi sees, muidu viskab Kurg ka palju paremini (kolmesed 1/6 – toim), vahest siis finaalis hakkab mees tabama. (Sven) Pugonen oma kogemustega tuli mängu hästi sisse. Lindmets kasutas kõik oma võimalused ära, kuigi oleks võinud teda veel kvaliteetsemalt leida,” võttis Saage poolfinaali kokku.

Finaali läheb Tarvas Saage sõnul enesekindlalt: “Homme ka võidame arvatavasti. Vastased on ennast mehitanud välismaalastega ja tahavad hirmsasti mängu kätte saada. Võib-olla paneb see neile pinged peale ja annab meile indu juurde. Oli näha, et Kalev ei olnud poolfinaalis väga heas hoos.”

Enda kesise esituse põhjuseid tuli Saagel otsida tervisest: “Ajastasin tippvormi valesti ja suutsin haigeks jääda. Mingi tõbi kimbutab ja pea on paks otsas, aga finaaliks klaarime ära.”

Eesti esiliiga finaal peetakse Viimsi Karulaugu spordikeskuses laupäeval ehk täna kell 19:00.

scroll to top