fbpx
Close

Rakvere Tarva vanameistrid Renato Lindmets ja Kaido Saks jätkavad Virumaal

-Renato Lindmets | Foto: Siim Semiskar

Rakvere Tarva korvpallimeeskond teatas sel nädalal, et klubis jätkavad veterankorvpallurid Renato Lindmets ja Kaido Saks.

Möödunud hooajal Tarva kapteni kohustusi täitnud 37-aastane ja 202 cm pikkune Tapa juurtega keskmängija on üks nendest palluritest, kes teinud virulaste rivistuses läbi terve kadalipu teisest liigast tagasi meistriliigasse.

“Mõtlesin natukene ja otsustasin, et teen ühe aasta veel,” lausus Renato Lindmets. “Natukene oli kurb, kuidas viimane aasta meie jaoks lõppes. Ma ei taha niimoodi joont alla tõmmata, vaid ikka hooaja viimase mängu võidukalt lõpetada.”

Tsenter tunnistas, et naudib praegu pere seltsis kaunist suve ja paneb vaimu valmis taaskohtumiseks tiimikaaslastega. “Peame hakkama varsti liigutama. Loodan, et saadame koos korda midagi ilusat,” tähendas ta.

Tarva peatreener Martin Müürsepp märkis, et kogenud keskmängija jätkamine annab meeskonnale väga palju juurde. “Tean igal juhul, mida temalt saan – see on tugev võitlus kaitses ükskõik kelle vastu ta siis pikkadest peab kaitses olema. Pealegi tõmbab ta publiku saalis kaasa. Renatol on hea side Rakvere rahvaga,” kõneles Müürsepp.

Juhendaja sõnul ei saa Lindmetsa puhul rääkida küll suurtest mänguminutitest, kuid oma aega on keskmängija suuteline korvialuses tsoonis igal juhul väärikalt kandma.

“Igas mõttes vajalik ja tugev täiendus. Ta toob juurde kogemusi, sest teeb platsil tarku valikuid. Kui vabaks jääb, siis ei saa loomulikult alahinnata ka tema viset, sest ta koputab need rahulikult korvi,“ lisas Martin Müürsepp.

Algaval korvpallihooajal toetab Rakvere Tarvast oma kogemuste ja täpse viskekäega ka virulastele juba tuttav ääremängija Kaido Saks.

Kui möödunud suvel tuli Tarva pakkumine Saksa jaoks väikese üllatusena, siis tänavu tunnistas ta, et lootis saada klubilt kutset. “Eks ma ootasin ikka ja kindlasti tahtsin nendega edasi minna,” kinnitas Kaido Saks. Ta lisas, et sarnaselt Renato Lindmetsaga jäi temalgi läinud hooaja lõpp natukene hingele kripeldama.

Korvpallimänguga meistriliiga tasemel lõpparve tegemisest Saks liiga palju ette veel ei mõtle. “Kui Renato ütles, et tuleb veel üheks hooajaks, siis mina ei hakka siin punkti panemisest veel rääkima. Ei tea. Vaatame, kuidas siin läheb, aga korvpall meeldib mulle endiselt ja samamoodi on väga meeldiv Tarvas valitsev positiivne õhkkond – ühesõnaga väga hea koht,” kõneles 35-aastane pallur.

Ehkki suvi tähendab Kaido Saksa kui täiskohaga kooliõpetaja jaoks puhkuseperioodi, kavatseb temagi ennast peagi treeningute lainele häälestada. “Tasa ja targu. Kuskilt oli kuulda, et hooaeg võib varem alata ja seetõttu ei saa väga lõdvalt sellele vastu minna,” märkis ta.

Tarva peatreener Martin Müürsepp avaldas, et Kaido Saksast on kindlasti meeskonnale suur tugi. “Kaido on hea käega poiss ja kindlasti on tal lõbusam koos Renato Lindmetsaga pealinnast Rakveresse treeningutele ning mängudele sõita. Ega see kerge ei ole. Arvan, et leiame talle tema rolli,” rääkis Müürsepp.

scroll to top