fbpx
Close

BC Kalev/Cramo tõmbab suure rivaali ridadest tagamängija enda rüppe

-Marcis Vitols | Foto: estlatbl.com

-Marcis Vitols | Foto: estlatbl.com

BC Kalev/Cramo korvpallimeeskond annab teada, et sarnaselt eelmisele hooajale on uueks aastaks palgatud üks varasemalt Roberts Štelmahersi käe all mänginud lätlasest mängumees, kui klubiga liitub varasemalt Ventspilsis pallinud ja mullu Riia VEF-i esindanud mängujuht Marcis Vitols.

29-aastane ja 190 cm pikkune Vitols alustas kõrgliigakarjääri Läti Ülikooli ridades 2011/12 hooajal ning pallis tolles noortetiimis kokku kahe ja poole hooaja jooksul, parandades igal hooajal oma statistilisi näitajaid.

2013/14 hooaja kestel kutsus mehe enda juurde Valmiera meeskonda, kus Vitols veetis poolteist hooaega. Seejärel astus mängujuht veel sammukese edasi, kui asus esindama BK Ogre tiimi, kus ta oma esimesel hooajal (2015/16) tegi ka statistiliselt enda parima aasta, kogudes keskmiselt 29 minutiga 11,9 punkti, 4,4 korvisöötu ja 2,2 lauapalli.

Järgnevatel Ogre aastatel mehe keskmine punktisumma küll vähenes, kuid resultatiivsete söötude hulk veidi suurenes. Selle pealt otsustas Vitols minna esmakordselt piiri taha mängima ning sihtkohaks sai Ukraina kõrgliigatiim Odessa Bipa. Seal sai lätlane kirja 20 liigamängu ja neis keskmiselt 27,3 minutit, 10 punkti, 4 korvisöötu ja 2,4 lauapalli.

Täishooaega Vitols Ukrainas ei teinud, vaid viis liigamängu sai ta kirja ka Ventspilsi särgis. Ka koroonapandeemia poolt lühendatud 2019/20 hooajal mängis Vitols Ventspilsi eest, kuid tema roll jäi väikseks ja statistiliselt olid näitajad kokkuvõttes paremad üksnes päris karjääri debüütaastast Läti Ülikooli särgis.

Eelmisel hooajal siirdus Vitols kodumaal Ventspilsi pikaaegse suurima rivaali Riia VEF-i ridadesse, kus kogus Paf Eesti-Läti liigas 16 mänguga keskmiselt 16,8 minutit, 7,2 punkti, 2,9 korvisöötu ja 2,2 lauapalli. Korvpalli Meistrite liigas jäi tema roll oluliselt tagasihoidlikumaks, kui viies kohtumises läks kirja keskmiselt 9,4 minutit, 2,8 punkti ja üks sööt.

Aastate jooksul episoodiliselt ka Läti koondise eest väljakul käinud Vitols on Štelmahersile tuttav mees, kuna oli Ventspilsi ridades mängimas, kui tiim tuli 2019. aastal Saku Suurhallis Eesti-Läti liiga tšempioniks. Tollases finaalis Riia VEF-i vastu veetis Vitols väljakul 23 minutit, viskas 7 punkti ja jagas 4 söötu.

Eelmisel hooajal jõudis Vitolsi klubi Riia VEF samuti Eesti-Läti liiga finaalis, kuid seal mees BC Kalev/Cramo vastu kaasa ei teinud. Küll naasis tagamees platsile Läti meistrivõistluste play-off’is ja aitas VEF-il kuivalt 4-0 alistada oma endise koduklubi Ventspilsi. Kahes esimeses finaalkohtumises viskas Vitols vastavalt 10 ja 14 silma.

Vitols on oma karjääri jooksul olnud keskmiselt umbes 33-protsendiline kolmepunktivisete tabaja ning vabaviskejoonelt on kukkunud visked tavapärastel aastatel 77-79-protsendiliselt.

scroll to top