Treier ja Montegranaro veerandfinaali lävel, Veideman oli Mantova kaotusmängus kahvatu

-Kaspar Treier | Foto: Poderosa Pallacanestro Montegranaro Facebook

Kaspar Treieri koduklubi Montegranaro teenis reede õhtul Itaalia esiliiga kaheksandikfinaalseeria kolmandas kohtumises võidu, Veideman ja Mantova said kirja kaotuse.

Kaspar Treieri koduklubi Montegranaro XL Extralight alistas võõrsil Latina Benacquista Assicurazioni 74:65 ning vajab veerandfinaali jõudmiseks veel ühte võitu.

Montegranaro tegi suure vahe sisse juba avaveerandil, mis võideti 23:12. Teisel veerandajal suutis Latina küll kaotusseisu vähendada, kuid enne otsustavat kümmet minutit oli see taas 11 punkti – 58:47. Viimase veerandi keskel jõudsid võõrustajad viie punkti kaugusele (60:55), kuid lähemale Montegranaro neid enam ei lasknud.

Pingilt sekkunud Treier veetis väljakul 17 minutit, mille jooksul viskas ta 9 punkti (kahesed 2/2, kolmesed 1/3, vabavisked 2/2), võttis ühe lauapalli ja tegi ühe vaheltlõike. Negatiivse poole pealt läks protokolli kirja 3 isiklikku viga.

Rain Veidemani koduklubi Mantova Pompea pidi koduväljakul alla vanduma Bergamole 69:78 ning on nüüd vaid ühe kaotuse kaugusel väljalangemisest.

Mantova juhtis esimese kümne minuti järel 21:17, kuid teine veerand kuulus täielikult külalistele ja poolajaks oldi juba 31:37 kaotusseisus. Kolmanda veerandi esimeses pooles suutis kodumeeskond kaotusseisu vähendada, kuid neljandiku lõpuks kärises vahe üheksapunktiliseks (46:55). Viimase veerandi alguses jõudis Mantova vaid kolme punkti kaugusele (54:57), kuid lähemale nad enam tulla ei suutnud.

Algviisikus alustanud Veideman mängis 27 minutit ning kogus kehva visketabavuse juures 5 punkti (kahesed 1/5, kolmesed 1/5). Lisaks võttis ta ühe lauapalli, andis 2 resultatiivset söötu ja tegi 2 vaheltlõiget. Negatiivse poole pealt tegi eestlane ühe pallikaotuse ja 3 isiklikku viga.

Neljandad kohtumised peetakse mõlemas seerias pühapäeval.