fbpx
Close

INTERVJUU | Karjääris uut sammu astuv Stefan Vaaks Hispaania aastatest, Eesti-Läti liiga ootustest ja U18 EM-ist

-Stefan Vaaks | Foto: fiba.basketabll

Kevadel Eesti-Läti liigas play-off’i jõudnud ja Eesti meistrivõistlustel neljanda kohaga leppima pidanud KK Viimsi tõi algavaks hooajaks kodumaale tagasi 18-aastase tagamängija Stefan Vaaksi. Korvpall24 võttis noormehega ühendust ja uuris, miks otsustas Madridi Estudiantese noortesüsteemi kuulunud ning aastaid Hispaanias veetnud eestlane kodumaale naasta.

Selle aasta alguses kerkis 191 cm pikkune Vaaks Balti mere karikaturniiril (BSBC) Eesti U18 koondise üheks liidriks, kui kogus kolmes mängus keskmiselt 17 minutiga 8,3 punkti, 4,3 lauapalli ja 1,3 vaheltlõiget. Suvel toimunud U18 vanuseklassi Euroopa meistrivõistluste B-divisjoni turniiril teenis ta mänguaega keskmiselt 26 minutit, millega kogus keskmiselt 15 punkti, 2,6 lauapalli ja 1,6 korvisöötu.

Uurisime 18-aastaselt mängumehelt, kuidas sündis otsus pärast nelja aastat Hispaaniast lahkuda, miks otsustas noormees liituda just Viimsiga ja mis mõtetega ta uuele hooajale vastu läheb. Muuhulgas vaatame Vaaksiga tagasi tema aastatele Madridi klubi noortesüsteemis ning milliste tunnetega meenutab ta suvel lõppenud U18 vanuseklassi B-divisjoni EM-i.

scroll to top