fbpx
Close

Jüri ja Viimsi noorkorvpalluritele ja treeneritele tutvustati “mehaanilist sõpra”

-KK Rae Kossu kasvandikud Dr. Dish viskemasina treeningpäeval | Foto: Jürgen Vainola

-KK Rae Kossu kasvandikud Dr. Dish viskemasina treeningpäeval | Foto: Jürgen Vainola

Möödunud nädalal külastasid rahvusvahelised viskemasina koolitajad Jüri Spordihoonet ning Karulaugu Spordikeskust, kus toimusid tasuta koolitused koos näidistreeningutega. Koolitajad võtsid vastu KK Rae Koss ja KK Viimsi/Estover. Sündmused viis läbi Spordiareenid OÜ koostöös Eesti Korvpalliliidu ja Strength n’ Motion’iga (USA/Rootsi).

Teisipäeva lõunal koguneti Jüris, kus esmalt tutvustati TMS ehk training management system keskkonna võimalusi ning seejärel suunduti pallisaali näidistreeningu läbiviimiseks. Noorkorvpallurit said George Gervin Jr. juhendamisel uutmoodi soojendusharjutuste kogemuse ning Magnus Wihlborgi suunamist järgides intensiivse treeningu viskemasinat kasutades.

Noorte talentide närvikava testiti viskevõistlusel, mille kolm paremat pääsesid õhtusele eritreeningule Audentese Spordigümnaasiumi õpilaste kõrvale. KK Rae Kossu üks eestvedajatest ja noortetreener Mikk Sarik sõnas: “Oleme tänulikud sellise võimaluse eest, kus meie spordikooli õpilased said tipptreeneritelt näpunäiteid oma mängu arendamiseks ja erinevateks võimalusteks Dr. Dish viskemasina kasutamisel. Viskemasin annab treeneritele võimaluse monitoorida individuaalset tööd ning treeningutele lisada n-ö abitreener. Samuti annab Dr. Dishi aplikatsioon võimalusi treeningute mitmekesistamiseks ja arendava harjutusvara kasutamiseks.”

Sama klubi kasvandik Christopher Gutmann lisas: “Koolitus oli lahe. Sain teada, kuidas masinat sõpradega kasutada ja infot, kuidas välismaal treenitakse. Kasutan viskemasinat 2-4 korda nädalas, trennist vabadel päevadel.”

Päev lõppes viskevõistlusega, mille võitis Eesti üks korvpalli tulevikulootusi Stefan Vaaks (sünd. 2005). Tundmata konkurentide ees hirmu, sai noor mängumees tasuks ka väärilise auhinna – tasuta pääsme juuni lõpus toimuvasse rahvusvahelisse “George Gervin Experience” korvpallilaagrisse Andorras.

Vaaks võttis korvpallipäeva kokku: “Tegemist oli mõnusa üritusega, kus sai palju kogemusi ja uusi harjutusi, mida edaspidi kasutada. Alguses oli mul viskevõistlusel närv sees, sest võistlesin mängijatega, keda olen vaadanud U16 ja U18 koondiste eest mängimas (Kasper Suurorg, Illimar Raiend, Jaan Erik Lepp – toim.), kuid suutsin ennast ületada. Võit andis mulle võimaluse treenida korvpallilaagris Andorras, kus on head treenerid ja konkurendid ning saan ennast võrrelda teiste Euroopa mängijatega.”

-Dr. Dish viskevõistluse võitja Stefan Vaaks | Foto: Jürgen Vainola

Noorkorvpalluri treenerist isa Milvert Vaaks hindas saadud kogemust samuti kõrgelt: “Arvan, et tegu oli vahva ja vajaliku üritusega. Kuna tegutsen just viskajate personaaltreenerina suhteliselt palju, siis üritasin koolitajatelt saada nii palju infot kui võimalik. Lisaks koolitusel kogetule õnnestus mitu tundi George’i ja Magnusega korvpalliteemadel lobiseda ning kogemusi vahetada. Vahva oli tõdeda, et mõlemad mehed olid oma ala tippspetsialistidena vahetud, positiivsed ja mõnusalt seltskondlikud. Oma poja võit viskevõistlusel ei tulnud mulle liiga suure üllatusena, kuna vaatamata 14-eluaastale meeldib talle varahommikuti, enamasti 7-st 8-ni visketrenne teha. Enamus konkurente ei treeni nädalavahetustel ning koolivaheaegadel viskeelemente nii regulaarselt kui Stefan.”

Kolmapäeval koguneti Karulaugu Spordikeskusesse samaväärse päevakava täitmiseks. Kohaliku korvpalliklubi noored said korraliku tehniliste oskuste lihvi ning lisaks proovile pandud koos viskemasinaga erinevate liikumiste pealt viske- ja sööduharjutusi sooritades.

KK Viimsi/Estover eestvedaja Tanel Einaste loodab, et lähiajal on neil päris oma viskemasin kodusaalis kasutada: “Dr. Dish viskemasina koolitus oli huvitav ning näitas, kuidas tehnoloogia abil treeningutesse uudsust, vaheldust, statistilisust ja sõltuvalt treeneri teadmistest intensiivsust tuua. Meeldiv oli näha, et lisaks n-ö individuaalsele viskamisele saab masinat integreerida ka meeskonna treeningutesse.”

Tänaseks on Eestis kasutusel 8 Dr. Dish All-Star viskemasinat. Nende omanikud ja/või asukohad on järgmised: Tiit Soku KK (2016), Audentese Spordigümnaasium (2018), Reinar Halliku KK (2018), Tallinna Kalevi Korvpalliakadeemia (2018), Kääriku Spordikeskus (2018), Tallinna Inglise Kolledž (2019), Jüri Spordihoone (2019) ja Parksepa SK (2019). Lisaks on Spordiareenid OÜ-l oma viskemasin, mida kasutatakse koolituste läbiviimiseks ja tutvustusüritustel ning renditakse huvilistele välja. Ees on ootamas mitmeid põnevaid sündmusi, kuhu saab tulla ise viskemasinat proovima.

Liitu Dr. Dish Eesti kogukonnaga Facebookis ja jälgi tegemisi ka Instagramis.

scroll to top