GBA pidi otsustavas üleminekumängus tunnistama kõrgliigaklubi paremust

-Artur Konontšuk | Young Guns GBA Invitational 2019

Mark-Andreas Jaaksoni ja Artur Konontšuki koduvõistkond Get Better Academy ehk GBA Europe kaotas Tšehhi kõrgliiga teises üleminekumängus kõrgliigas viimaseks jäänud Kralovšti sokoli Kingspanile 82:94 ning jätkab järgmisel hooajal esiliigas.

Koduväljakul mänginud GBA oli tagaajaja rollis terve kohtumise. Avaveerand kaotati 21:28, poolaeg 38:49 ja enne viimast kümmet minutit oldi taga 56:71. GBA alustas viimast veerandit 11:1 spurdiga ning jõudis viie punkti kaugusele, kuid lähemale enam ei saadud.

Konontšuki arvele kogunes 28 mänguminutiga 15 punkti (kahesed 2/7, kolmesed 3/5, vabavisked 2/2), 4 lauapalli, üks resultatiivne sööt, üks vaheltlõige, üks blokeeritud vise, 3 pallikaotust ja 4 isiklikku viga.

Jaakson pääses platsile 20 minutiks, mille jooksul viskas ta 8 punkti (kahesed 2/4, kolmesed 1/1, vabavisked 1/1), võttis 2 lauapalli, andis 2 resultatiivset söötu, blokeeris ühe vastaste pealeviske ja tegi 3 isiklikku viga.

GBA resultatiivseimaks kerkis Seikou Sisoho Jawara, kes viskas 20 punkti. Kõrgliigakoha säilitanud Kralovšti sokoli poolelt tõi Pavol Lošonsky 24 punkti.