Karud tõusid ainuliidriks, Cramo duublile korraliku sauna kütnud Keila avas võiduarve

-Kadrina Karud | Foto: Kadrina Karud Facebook

Reede õhtu tõi Saku I liigas neli vastasseisu, kust Tartu Kalev/Estiko, Rae Koss/Hansaviimistlus ja Keila Korvpallikool teenisid suured võidud. Neljandas kohtumises oli mängus ei rohkem ega vähem kui esiliiga liidripositsioon, mille haaras endale napi võidu teeninud Kadrina Karude meeskond.

Tartu Kalev/Estiko – Tamsalu Los Toros/TALTECH 103:71 (21:21, 32:12, 24:21, 26:17)

Võrdselt möödunud avaveerandi järel sai Tartu meeskond teisel perioodil hoo ja edu sisse, võites veerandaja 32:12 ja esimese poolaja 53:33. Viskeid 49% – 39% paremini tabanud kodutiim kasvatas eduseisu ka teisel poolajal, võttes lõpuks kindla 103:71 võidu. Tartu valitses kindlalt lauavõitlust (48:38) ja jagas oluliselt rohkem korvisööte (30:13).

Neljanda mängu järjest võitnud ja tosina meeskonna seas neljandat kohta hoidva Tartu Kalev/Estiko (4-1) parimana tõi Timo Eichfuss 19 punkti ja 8 lauapalli. Silver Leppik lisas 18 silma, 6 lauapalli ja 6 resultatiivset söötu ning Joosep Russak tõi kodutiimi kasuks 16 punkti ja 5 lauapalli.

Liigatabelis seitsmendal positsioonil paikneva Tamsalu Los Toros/TALTECH (2-3) eest tõid Gregor Arbet ja Georg Allemann võrdselt 11 punkti, Karl Andres Matute Perner kontole kanti lisaks 10 silmale ka 6 lauapalli.

Rae Koss/Hansaviimistlus – Paide Viking Window 86:67 (22:22, 26:14, 14:21, 24:10)

Hooaega kahe kaotusega alustanud Rae Koss võitis täna kolmanda mängu järjest, kui tugeva teise ja neljanda veerandaja toel käis kodusaalis jõud üle Paide Viking Window meeskonnast seisuga 86:67.

End kindla esiliiga satsina tõestanud uustulnuk Rae Koss/Hansaviimistlus (3-2) hoiab 12 meeskonna seas viiendat kohta. Tänase võidu peaarhitekt oli 21 punkti, 8 lauapalli ja 6 tulemusliku sööduga Margus Klementsov. Kaugviskeid 3/12 tabanud Kristo Saage arvele jäi 16 punkti, 8 lauapalli, 8 korvisöötu ja 5 vaheltlõiget. Kristjan Penjam ja Andres Andrei tõid vastavalt 14 ja 13 punkti.

Kuuendaks langenud Paide Viking Window (2-2) eest viskas Kiur Akenpärg 17 punkti, Kustas Põldoja toetas 13 punkti ja 10 lauapalliga ning Gaspar Bibikovi arvele kanti 12 silma.

Keila Korvpallikool – SK Nord Aid/Cramo 97:53 (30:16, 24:14, 22:8, 21:15)

Mullu Saku II liigat valitsenud Keila Korvpallikool sai Peep Pahvi juhendamisel kätte oma esimese võidu esiliigas, kui kodusaalis alistati suurelt, 97:53 SK Nord Aid/Cramo. Kohe avaveerandist ohjad haaranud Keila oli vastasest üle pea kõikides mänguelementides: visketabavus 48% – 26%, lauavõitlus 48:38, korvisöödud 22:6, vaheltlõiked 16:7, viskeblokeeringud 7:2, pallikaotused 15:25 Keila kasuks.

Punase laterna rollis jätkava SK Nord Aid/Cramo (0-5) eest viskasid kahekohalise punktiskoori Igor Arendas ja Georg Kask, kes said kirja vastavalt 16 ja 11 silma. Kaheteistkümne tiimi seas kümnendaks kerkinud Keila Korvpallikooli (1-4) parim oli taas Kristen Kasemets, kes viskas 25 punkti ja noppis 11 lauapalli. Conrad Sengbuschi arvele jäi 17 punkti, 4 lauapalli ja 6 resultatiivset söötu. Samuti 17 punkti sai kirja ka Marcus Lenk. Marek Lehiste ja Rauno Meerits viskasid kumbki 9 punkti, viimaselt lisaks ka mängu parimad 13 lauapalli.

KA Tallinna Kalev/TSK – Kadrina Karud 67:72 (18:14, 22:22, 14:22, 13:14)

Seni kaotuseta püsinud liidrite heitluses tõmbas sel korral pikema kõrre Kadrina Karude meeskond, kes sõidab Tallinnast koju väärtusliku võõrsilvõiduga. Kolm minutit enne lõppu 67:62 juhtinud Kalevi akadeemia tegi otsustavatel minutitel mitu pallikaotust ja ei suutnud enam punktilisa tuua, külalised aga lõpetasid kohtumise 10:0 spurdiga, võttes niiviisi 72:67 võidu.

Teisel kohal jätkava KA Tallinna Kalev/TSK (4-1) parimad olid Erik Luts (19 p, 8 lp), Siim Laur (14 p, 7 lp) ja Daniel Beilinson (15 p, 6 lp). Liidriks kerkinud Kadrina Karude (5-0) mängu vedasid tavapäraselt taas leegionärid, kes viskasid kolme peale meeskonna 72 punktist 63. Austin Dwight Wrighten oli üleplatsimees 34 punkti ja 14 lauapalliga, Rimantas Daunys lisas 19 silma ning De Vante Rashawn Young arvele kanti 10 punkti ja 7 lauapalli.