fbpx
Close

Damarcus Harrison: oleme Cramo jaoks ebamugav vastane ja lahinguks alles läheb

-Damarcus Harrison | Foto: Siim Semiskar

-Damarcus Harrison | Foto: Siim Semiskar

Kunagi varem pole Eesti meistrivõistluste finaalis kohtunud kaks Kalevit ehk Kalev Cramo ja Tallinna Kalev/TLÜ. Kui paly-offi asetuste järgi vaadata, siis peaks esimene võitma suurelt, kuid avamäng näitas midagi muud – Cramo pääses pärast rasket võitlust 87:78 võiduga. Tallinna Kalevi ründeliider Damarcus Harrison teab täpselt, mida selleks teha tuleb, et valmistada finaalis kohalikule korvpallipublikule üllatus.

Harrison tõi 21 silma ja on olnud kogu play-offi heas viskehoos, tabades kolmeseid koguni 44%. Kohtumine oli tema sõnul võidetav: “Mäng oli väga tasavägine, aga viimastel minutitel tehtud rumalad pallikaotused läksid meile võidu maksma. Ise patustasin ka vähemalt paaril korral otsustavatel hetkedel ning me ei suutnud kogu meeskonnaga pingelistel lõpuminutitel vastasega hakkama saada.”

Mees lubas pärast kohtumist vigu analüüsima hakata, sest lahinguks alles läheb: “Eks pean mängu üle vaatama ja aru saama, mis eksimusi veel tegime. Praegu tundub, et lauavõitluses andsime veidi järele. Mind kaeti viie erineva mehega ja vahepeal kahekesi korraga. Pean vaatama, kuidas selliste olukordade vastu paremini saaksin, et meeskonnale rohkem kasu tuua.”

Cramo oli Harrisoni arvates lahinguks valmis, ega tulnud lihtsalt võitu vormistama: “Nagu see hooaeg on näidanud, siis oleme neile ebamugav vastane. Kõik omavahelised kohtumised on olnud küllaltki pingelised. Järgmiseks mänguks on nad kindlasti veel paremini valmistunud ja tulevad peale suure energiaga, millele peame omalt poolt vastukäigu leidma.”

Harrisoni sõnul suudetakse suurfavoriidile vastu hakata veelgi agressiivsema mänguga, sest võidumaik on kõigil suus. Samuti on kõva eeltöö tehtud: “Kuna käisime kogu meeskonnaga Cramo-Unicsi mängu vaatamas, siis oleme nende nõrkused kenasti ära kaardistanud. Unics näitas meile väga hästi kätte, kuidas Kalev Cramo maa-ala kaitse vastu tegutseda. Samuti teame, et kolmestega on neid võimalik murda.”

Harrison paistis päris hästi teadvat, miks nad Cramole peavalu valmistavad: “Meiega mängides tekivad nende jaoks veidrad vastasseisud. Nende suured on harjunud pigem pikkade, liikuvate ja saledamate poistega. Meil on aga Big Mike (keskmängija Michael Buchanan – toim.) neile korvi all lahendamiseks, kelle massi vastu pole lihtne (esimene mäng 14 punkti ja 13 lauapalli – toim.). Lisaks on meil päris head kaugviskajad nagu ma ise ja läbimurdjad nagu R.J. (Ronald McGhee) ning üldse meie mehed pingutavad kõvasti, et Cramole peavalu valmistada.”

“Minu jaoks on see profikarjääri esimene finaalseeria ja tunne on tegelikult hea,” ütles Harrison muljete kohta pärast finaali avamängu. “Klubi jaoks on see samuti esimene kord nii kaugele jõuda ning mul on au ajaloos osaline olla.” Suvele mängumees veel kindlasti ei mõtle, vaid keskendub täielikult finaalseeriale: “Küll pärast koju sõites jõuan tegeleda karjääris järgmise sammuga. Mul on seal oma treener Micha Lancaster, kes aitab ka NBA mehi tulevaseks hooajaks ette valmistada. Seal treenime koos laheda pundiga, kuhu kuulub ka näiteks Brandon Davies, kes Euroliigas tegusid teeb.”

Järgmise kohtumise peavad Kalevid 20. mail kell 19:00 samuti Kalevi spordihallis.

scroll to top