fbpx
Close

Michael Buchanan: siia tulles ütlesin poistele, et play-offideks olen vormis ja olen lubadust pidanud

Avatar
-Michael Buchanan | Foto: Siim Semiskar

Tallinna Kalev/TLÜ on Eesti meistrivõistluste finaalist vaid võidu kaugusel. Põnevas seerias TalTechi vastu on võetud kaks rasket võitu. Suurt rolli on kohamängudes Kalevi jaoks etendanud keskmängija Michael Buchanan (213 cm), kes poole hooaja pealt toodi asendama Bamba Falli. Eesti-Läti liiga kohtumistes sai mehemürakas platsile ca 15 minutiks ning tõi keskmiselt 6 punkti ja noppis 4,8 lauapalli. Eesti meistrivõistluste kohamängudes on ta saanud platsile 28,5 minutiks ning visanud 15,7 silma, võtnud 9,8 lauapalli ja andnud 2,2 korvisöötu mängus.

Korvpall24.ee tegi Buchananiga juttu nii seeriast TalTechi vastu kui ka mehe enda silmnähtavast arengust. “TalTech on kahtlemata raske vastane, kes mängib head kaitset ning nad on väga agressiivsed. Paneme neile samasuguse energiaga vastu ning seni on see toiminud,” kiitis Buchanan vastaseid. Kalev on ühe võidu kaugusel finaalist ja selleks tuleb keskmängija sõnul mängida samamoodi nagu seda laupäeval neljandal veerandajal tehti: “Aeg ajalt langeb meie kaitse ära ja lubame vastasel valusaid viskeid tabada, aga õnneks oleme sellest üle saanud.”

Hooaja edenedes on Kalev saanud ka oma meeskonnamängu paremini rööpasse: “Arvan, et keemiale pani väikese põntsu see, et hooaja jooksul on mõned tegijad läinud ja teised tulnud ning on vaja olnud saada see kooslus kenasti tööle. Praegu see töötab hästi. Kui me peaks finaali jõudma Cramo vastu, siis sellest tuleb äge seeria. Me peame nende vastu erilise innuga võitlema, kui tahame võita.”

Eestisse saabudes polnud Buchanan kaugeltki nii heas vormis, kui praegu: “Treener tegi mulle eraldi treeningkava. Ta ütles küll, et see on kogu meeskonna jaoks, kuid ma tunnetasin, et see oli spetsiaalselt mulle tehtud. Hakkasin kõvasti jooksma ja trenni rabama. Mul oli enne siia tulekut pikk mängupaus olnud ja seepärast polnud kohe alguses päris valmis kõvasti panustama. Siia tulles ütlesin poistele, et play-offideks olen vormis ning olen lubadust pidanud,” ütles Buchanan.

Mees enda kehakaaluga veel päris rahul pole (136 kg – toim.), kuid sellise massi juures peab enda vormi päris heaks: “Pärast hooaega kindlasti näen veel edasi kurja vaeva füüsise parandamisega. Enne kohamänge tegime veel kolm korda nädalas jõusaali ja olen ka jalad sellega tugevamaks saanud… kuigi täna näed üritasin pealt panna, aga ei tulnud välja…see oleks kindlasti hooaja naljakate videolõikude seas nagu tehakse saates Shaqtin’ a fool (naerab – toim.). Rünnakul olen jalgade tööga päris rahul, liigutan ennast kiirelt küll. Kaitses tuleb aga ennast veel paremini liikuma saada.”

Mehel mõlguvad mõtted ka õnne proovida NBA suveliigas, aga kui sinna saada ei õnnestu, siis lubas Buchanan järgmine hooaeg Kalevi eest kolmeseid viskama hakata.

scroll to top
Inline
Inline