fbpx
Close

Oliver Metsalu: Kalevil on korvi all pikkuse ülekaal ja see annab tunda

-Oliver Metsalu | Foto: Siim Semiskar

-Oliver Metsalu | Foto: Siim Semiskar

Tallinna Kalev/TLÜ on Eesti meistrivõistluste poolfinaalseerias TalTechi meeskonnal surunud selja vastu seina, kui laupäeval võeti 94:86 võit ning finaali jõudmiseks on vaja kätte saada veel vaid üks mäng. TalTechi poolelt vedas meeskonda Oliver Metsalu, kes poolfinaalides toonud seni keskmiselt 33 minutiga 17,5 punkti, noppinud 3 lauapalli ja andnud 2 korvisöötu mängus.

“Algus oli hea, aga mingil hetkel kaob meil agressiivsus ära. Muutume lohakaks ja mõndades kohtades ei tee seda ära, mida oleme kokku leppinud ja sinna see võit meil läks,” võttis Metsalu lühidalt Nordi spordihoones peetud mängu kokku.

Seeria alguses oli juba karta, et Kalev surub TalTechi korvi all ära, kuid Metsalu sõnul proovitakse seda vahet vähendada: “Seal neil pikkuse ülekaal muidugi on ja see annab tunda. Eks me üritame niimoodi mängida, et nad ei saaks sinna alla häid palle.” Kalevi treener Martin Müürsepp kiitis pärast laupäevast mängu, et TalTechi meeste käed on sageli söötudel vahel ja nii hästi ei suudeta palli korvi alla toimetada, kui soovitakse.

Ronald McGhee on saanud Eesti meistrivõistluste play-offides vähem mänguaega, kui Eesti-Läti liigas. See võib olla üks faktoreid, mis on Kalevi meeskondlikumalt tegutsema pannud. “Täitsa võimalik, et nii on. Me teame seda, kui McGhee palli saab, siis ta tahab minna ja ise lõpetada,” täheldas Metsalu.

Olles küll 0-2 taga, siis mingit imerohtu ei plaani TalTech seeria päästmiseks kasutusele võtta. Samuti ei maksa Metsalu sõnul vahepealset puhkust üle tähtsustada: “Ma ei ütleks, et mängupaus on kuidagi meie seisu mõjutanud. Vaatame videost, mis vead tegime ja nüüd on paar päeva aega need parandada. Kindlasti peame kogu mängu agressiivsed olema, kui tahame võita.”

scroll to top