Tugeva avapoolaja teinud Tenerife mängis kindla eduseisu maha, aga sai raske võidu kätte

-Janari Jõesaar | Foto: Club Baloncesto 1939 Canarias

Hispaania korvpalli kõrgliigas teenis Janari Jõesaare koduklubi Tenerife Iberostar 87:83 võidu lähirivaali Andorra MoraBanc võistkonna üle.

Tenerife asus koduseinte toel kohtumist 28:23 juhtima ning poolajaks oli eduseis 54:39. Kolmanda veerandajaga õnnestus Andorral vahe 12 punktile vähendada ja viimasesse neljandikku põnevust veel jagus. 12 sekundit enne lõppu oli Andorra jõudnud vaid kahe silma kaugusele, ent Tim Abromaitise vabavisetest juhtis Tenerife 87:83 ja ülejäänud kümne sekundiga külalised enam korvini ei jõudnud.

Janari Jõesaar Tenerife koosseisu ei kuulunud. Lucca Staiger viskas Tenerife parimana 14 punkti. Andorra resultatiivseim oli David Jelinek 17 punktiga.

Turniiritabelis jätkab Tenerife (15-15) üheksandal kohal. Andorra (13-16) on 11. positsioonil. Põhihooaja lõpuni on minna veel neli vooru ning play-offi pääsevad esimesed kaheksa tiimi. Tenerifest eespool asuvad Divina Seguros Joventut ja Zaragoza Tecnyconta, mõlema saldoks on hetkel 15 võitu ja 14 kaotust.