fbpx
Close

Mailis Pokk: lähen Kelternisse põhitegijana, kelle ümber mängujoonised ehitatakse

-Mailis Pokk | Foto: Rutronik Stars Keltern Facebook

-Mailis Pokk | Foto: Rutronik Stars Keltern Facebook

Eesti korvpallikoondise liider Mailis Pokk siirdub uueks hooajaks tagasi Saksamaale, enda jaoks hästi tuttavasse Kelterni naiskonda. 2018. aasta kevadel Saksamaa kõrgliigas Poki abiga Wasserburgi viieaastase valitsemisaja lõpetanud Keltern on tänavuse hõbemedali järel võtnud sihiks rünnata uuel hooajal duublit ehk võita nii meistritiitel kui karikas.

Värskelt 27-aastaseks saanud 185 cm pikkune Mailis Pokk mängis tänavu enda jaoks hoopis uuel tasemel, kui esindas naiste korvpalli täielikus tipus asuvas Prantsusmaa kõrgliigas Landes Basketi naiskonda. Eestlanna hooaja statistilisteks näitajateks jäid 22 liigamänguga keskmiselt 12,2 minutit, 3,7 punkti, 1,6 lauapalli ja 0,6 söötu. EuroCupis kogus ta 8 kohtumisega 18,5 minutit, 4,9 punkti, 2,8 lauapalli ja 0,9 söötu.

Kuigi harjumuspäraseid mänguminuteid ei tulnud, kinnitas Pokk Korvpall24.ee portaalile antud intervjuus, et õppis aasta jooksul palju korvpallinüansse ning sai juurde väärtuslikke kogemusi, mis lubavad tal nüüd Kelterni tagasi minna liidrirolli täitma.

Tundub, et Sul on viimasel ajal kombeks olnud juba kohe hooaja lõpus järgmise hooaja asjad paika saada. Kas see on taotluslik või pigem on juhus? Millal viimati pidid uue hooaja alguseni mängupaika otsima?

See on olnud pigem juhus. Juba varakult on klubide poolt minu vastu huvi näidatud. Enamasti läheb nii mängijatega, keda kindlasti soovitakse oma ridades tuleval hooajal näha. Viimati oli hilisem allkirjastamine juulikuu keskel, kui siirdusin esimest korda Kelternisse mängima. Enne seda olen vaid ühe korra pidanud septembrikuu keskel uue klubiga liituma, aga seal oli muud asjad mängus.

Kas Kelterni lepingule lisaks oli ka teisi pakkumisi laual? Kui saladus pole, siis mis riikidest ja/või klubidest?

Ei, hetkel ei olnud ühtegi kindlat pakkumist. Jutte oli mitmesuguseid, aga konkreetset muud mitte midagi.

Tõenäoliselt liigatasemes astud sammukese tagasi, aga individuaalselt mänguminutites ilmselt naased oma tavapäraste numbrite juurde. Kas see hinnang on tõene ja kas tunnetad ise sama?

Jah, selles osas saan nõustuda. Liigatase on sammuke tagasi võrreldes Prantsusmaaga ning siinkohal oli ka mõtlemist palju. Kui mind oleks Prantsusmaal rohkem usaldatud mänguaja osas, siis oleks kindlasti olnud suurem võimalus ka jätkata samal tasemel. Oleks olnud võimalus veidi oodata ning näha, kas pakkumised tulevad mõnest teisest kõrgema tasemega liigast. Kuna Kelterni pakkumine oli väga hea, siis võtsin selle vastu. Loomulikult Keltern mängib EuroCupi, mis minu jaoks on väga oluline aspekt. Kui nad ei mängiks, siis tagasi ma nii kergelt ei siirduks.

Mis mänguminutitesse puutub, siis kindlasti saavad need olema Kelternis suuremad, kuna lähen siiski seekord sinna juba põhitegijana, kelle ümber mängujoonised ehitatakse. Sellel teemal arutlesin pikalt ka treeneriga. Loomulikult tuleb mänguminutid välja võidelda ja kergelt see ei tule, aga siiski nähakse mind tuleval hooajal kui põhimängijat.

-Mailis Pokk ja Keltern | Foto: Facebook

Kui palju Kelterni naiskond vahepeal selle ühe hooajaga muutunud on?

Vahetunud on näiteks abitreener. Naiskonna osas oli neil lõppenud hooaja alguses raskusi mängurütmi leidmisega ning tundus, et mängijad ei sobinud hästi väljakul kokku. Individuaalsete oskuste poolest jäi ehk samuti midagi puudu. Kuid see on minu kui kõrvaltvaataja hinnang. Tulevaks hooajaks on juba toodud tagasi tagamängijad, kellega mängisin eelneval kahel hooajal koos (Emmanuella Mayombo Castor Braine’ist ja Amber Orrange Kreekast). See annab uueks aastaks palju kindlust.

Kui palju Sina selle ühe hooajaga Prantsusmaal muutusid mängijana ja milles kõige enam?

Muutusin ning õppisin palju juurde mängulugemise oskust. Leian ka, et minu reageerimisvõime olukordade muutumisele mängus on paremaks läinud. Seal nõuti väga detailselt baasoskusi korvpallis, mille juurde oli hea tagasi tulla, sest korvpall on ju lihtne mäng. Pole vaja seda väga keerukaks ajada. Sain juurde väga head nipid ka kaitsemängu lugemises ja kaitses mängimises. Selles osas võeti esimesel poolaastal individuaaltreeningutel üksipulgi minu asendid, kaugused, kätetöö jms elemendid lahti.

Kasvasin kindlasti mängijana ning inimesena selle aastaga palju. Tundsin suuremat naudingut igast mänguminutist ning kõige rohkem tundsin rõõmu õnnestumiste üle, mis tulid järjepidevast töö tegemisest.

Kas Kelterniga on leping 1-aastane või pikemaks perioodiks?

Leping on 1-aastane. Seejärel on taaskord siht kõrgemat liigat mängida.

Millised suvised plaanid? Kas treenid individuaalselt või kellegagi koos ning millal võistkonna ettevalmistus algab?

Soovin sel suvel teha kindlasti rohkem korvpalli individuaaltreeninguid, kui eelmisel paaril suvel see võimalik oli. Enamasti see Tartus ilmselt olema saab ning võimalusel kasutan ka meie koondisetreenerite abi. Lisaks olen sel suvel töös tüdrukute U16 ja U18 noortekoondistega ning vahepeal koguneme naiste rahvuskoondisega paariks kontrollmänguks, esmalt maikuu lõpus ja hiljem suvel uuesti. Uueks hooajaks koguneme võistkonnaga kokku augustikuu viimastel päevadel.

scroll to top