fbpx
Close

Kairyse vägiteod Kalev/Cramoga on äratanud hiljuti Euroliigas mänginud Leedu klubi huvi

-Donaldas Kairys | Foto: Siim Semiskar

-Donaldas Kairys | Foto: Siim Semiskar

Leedu korvpalliportaal Krepšinis.net avaldas esmaspäeval, et Klaipeda Neptunase korvpalliklubi on ühe kandidaadina uueks hooajaks peatreeneritoolile ihkamas Kalev/Cramoga tänavu ajaloolise VTB Ühisliiga hooaja teinud Donaldas Kairyst.

42-aastane leedukas pole seni kodumaal rohkem treeneritööd teinud, kui lühike episood abitreenerina Vilniuse Lietuvos rytases ning peatreenerina madalama liiga klubis Šilute.

2017/18 hooaja keskel Kalev/Cramo etteotsa toodud Kairys pidi eelmisel hooajal üle võtma Alar Varraku poolt komplekteeritud meeskonna, kuid tänavuse hooaja eel sai tiimi kokku panna enda käe järgi. Eesti-Läti korvpalliliiga lõppes pigem pettumusega, kui finaali ei jõutud, aga Kristjan Kitsingu sireenivise tõi siiski tiimile kolmanda koha.

Suur õnnestumine oli hooaeg VTB Ühisliigas, kus lõpetati põhiturniir 7. kohaga ning pääseti mängima veerandfinaalseeriat tugeva Kaasani Unicsi vastu. Leedu korvpalliportaali hinnangul tõstis just see saavutus Kairyse hinnalipiku võib-olla lausa Neptunase kategooriast välja, vähemalt 90 000 euroni hooaja eest.

Neptunase praegune peatreener Kazys Maksvytis siirdub uueks hooajaks Venemaa klubisse Permi Parma. Lisaks Kairysele on spekuleeritud ka Pasvalyse Pieno žvagždesi peatreeneri Gediminas Petrauskase nimega, kellel Kairyse ees ka üks eelis. Nimelt Petrauskase isa figureerib Leedu rikaste topis pidevalt 30 hulgas ning on oma poja korvpallivõistkondi alati ka rahaliselt toetanud.

Klaipeda esindusklubil on raha hädasti vaja, sest tiimil on üleval suured võlad eelmistest hooaegadest. Tänavu õnnestus Neptunasel võlakoormust 1,2 miljoni euro pealt vähendada 814 000 peale. Leedu liigas mängitakse hetkel veerandfinaali Prienai meeskonna vastu ning seis on pärast pühapäevast Neptunase 77:71 võitu viigis 1-1.

Mullu Leedus pronksmedali teeninud Klaipeda Neptunas mängis hooajal 2014/15 kaasa ka Euroliigas, kuid alagrupist edasi ei pääsenud. Aastatel 2012-14 osaleti ka VTB Ühisliigas ning osa on võetud EuroCupi sarjast. Viimasel kahel hooajal on euroväljakutel mängitud Meistrite Liiga sarja.

scroll to top