Ajalugu tehtud! Kalev/Cramo kindlustas VTB Ühisliigas play-off koha

-Tony Wroten | Foto: Siim Semiskar

BC Kalev/Cramo tegi täna Eesti korvpalli ajalugu, kui alistas koduses Kalevi Spordihallis Venemaa klubi Peterburi Zeniidi 96:80 ning jõudis esimest korda VTB Ühisliiga play-offi.

Tasavägist mängu jätkus vaid esimeseks neljaks minutiks. Seejärel haaras Kalev/Cramo juhtohjad enda kätte ja võitis avaveerandi koguni 24:13. Teise veerandaja esimene pool kuulus aga selgelt külalistele, kes jõudsid kahel korral ka viigini. Kodumeeskond haaras initsiatiivi taas enda kätte teise veerandi lõpus, tehes 12:1 spurdi ja võites avapoolaja 43:32. Kalevlaste rünnakut vedas avapoolajal Tony Wroten, kes viskas vähem kui 12 minutiga 18 punkti (visked väljakult 7/9, sh kolmesed 3/3).

Donaldas Kairyse hoolealused jätkasid mängu domineerimist ka kolmandal veerandajal ning viimasele neljandikule mindi vastu 71:54 eduseisus. Viimasel veerandil Venemaa klubi enam 11-st punktist lähemale ei jõudnud ja Kalev/Cramo pääses esmakordselt Ühisliiga play-offi.

Kalev/Cramo ridades tegi suurepärase esituse Tony Wroten, kes viskas üleplatsimehena 31 punkti, võttis 8 lauapalli ja jagas kaaslastele 8 resultatiivset söötu. Arnett Moultrie lisas 22 silma ning Chavaughn Lewise arvele kanti 17 punkti, 6 lauapalli ja 7 korvisöötu. Kristjan Kitsing tõi parima eestlasena 7 punkti.

Mängukeeldu kandva Jalen Reynoldsita (keskmiselt 17,4 punkti ja 8,3 lauapalli mängus) läbi ajama pidanud Peterburi Zeniidi parimad skooritegijad olid Codi Miller-McIntyre ja Philip Scrubb, kes kogusid vastavalt 15 ja 14 punkti.

Kalev/Cramo kindlustas selle võiduga viimasena play-offi viivat kaheksandat kohta, olles kogunud 12 võitu ja 12 kaotust. Peterburi Zeniidil on nüüd kirjas 14 võitu ja 10 kaotust, millega langeti kuuendale kohale. Kalev/Cramol on põhiturniiri lõpuni jäänud pidada veel kaks kodumängu ja esimene neist toimub juba eeloleval laupäeval, kui Saku Suurhallis võõrustatakse tabelis seitsmendat kohta hoidvat Nižni Novgorodi.