fbpx
Close

Ajalugu tehtud! Kalev/Cramo kindlustas VTB Ühisliigas play-off koha

Avatar
-Tony Wroten | Foto: Siim Semiskar

BC Kalev/Cramo tegi täna Eesti korvpalli ajalugu, kui alistas koduses Kalevi Spordihallis Venemaa klubi Peterburi Zeniidi 96:80 ning jõudis esimest korda VTB Ühisliiga play-offi.

Tasavägist mängu jätkus vaid esimeseks neljaks minutiks. Seejärel haaras Kalev/Cramo juhtohjad enda kätte ja võitis avaveerandi koguni 24:13. Teise veerandaja esimene pool kuulus aga selgelt külalistele, kes jõudsid kahel korral ka viigini. Kodumeeskond haaras initsiatiivi taas enda kätte teise veerandi lõpus, tehes 12:1 spurdi ja võites avapoolaja 43:32. Kalevlaste rünnakut vedas avapoolajal Tony Wroten, kes viskas vähem kui 12 minutiga 18 punkti (visked väljakult 7/9, sh kolmesed 3/3).

Donaldas Kairyse hoolealused jätkasid mängu domineerimist ka kolmandal veerandajal ning viimasele neljandikule mindi vastu 71:54 eduseisus. Viimasel veerandil Venemaa klubi enam 11-st punktist lähemale ei jõudnud ja Kalev/Cramo pääses esmakordselt Ühisliiga play-offi.

Kalev/Cramo ridades tegi suurepärase esituse Tony Wroten, kes viskas üleplatsimehena 31 punkti, võttis 8 lauapalli ja jagas kaaslastele 8 resultatiivset söötu. Arnett Moultrie lisas 22 silma ning Chavaughn Lewise arvele kanti 17 punkti, 6 lauapalli ja 7 korvisöötu. Kristjan Kitsing tõi parima eestlasena 7 punkti.

Mängukeeldu kandva Jalen Reynoldsita (keskmiselt 17,4 punkti ja 8,3 lauapalli mängus) läbi ajama pidanud Peterburi Zeniidi parimad skooritegijad olid Codi Miller-McIntyre ja Philip Scrubb, kes kogusid vastavalt 15 ja 14 punkti.

Kalev/Cramo kindlustas selle võiduga viimasena play-offi viivat kaheksandat kohta, olles kogunud 12 võitu ja 12 kaotust. Peterburi Zeniidil on nüüd kirjas 14 võitu ja 10 kaotust, millega langeti kuuendale kohale. Kalev/Cramol on põhiturniiri lõpuni jäänud pidada veel kaks kodumängu ja esimene neist toimub juba eeloleval laupäeval, kui Saku Suurhallis võõrustatakse tabelis seitsmendat kohta hoidvat Nižni Novgorodi.

scroll to top
Inline
Inline