Tartu kaugvisked ja Kazakauskase võimsa etteaste üle elanud Kalev/TLÜ asus veerandfinaalseeriat juhtima

-Tallinna Kalev/TLÜ - Tartu Ülikool | Foto: Siim Semiskar

-Tallinna Kalev/TLÜ – Tartu Ülikool | Foto: Siim Semiskar

Korvpalli Eesti meistriliigas alistas Tallinna Kalev/TLÜ meeskond võõrsil 83:77 Tartu Ülikooli ning läks kolme võiduni peetavat veerandfinaalseeria 2-1 ette.

Tartu Ülikool – Tallinna Kalev/TLÜ 77:83 (23:20, 18:19, 13:25, 23:19)

Kodumeeskond alustas mängu viie tabava kaugviskega ning avaveerand ka 23:20 võideti. Kalev/TLÜ oli ligi kümme minutit veel tagaajaja rollis, kuid Karl-Johan Lipsu lähiviskest siirduti poolajale külaliste minimaalsest eduseisust. Kolmandal veerandajal olid tallinlased initsiatiivi haaranud ning Michael Kyre Buchanani, Damarcus Jamaal Harrisoni ja Lipsu eestvedamisel mindi viimase neljandiku alguseks 64:54 ette.Põnevus siiski säilis ning järk-järgult vahet vähendanud Tartu oli Arnas Velicka, Julius Kazakauskase ja Kregor Hermeti abiga 1.23 enne lõppu vähendanud vahe 77:80 peale. Rünnakul võõrustajad enam aga ei õnnestunud ja vabavisetest vormistasid lõppskoori Kaido Saks ning Ronald Eric McGhee Jr.

Sarnaselt eelmisele kahele kohtumisele oli ka nüüd Kalev/TLÜ lauavõitluses parem, mis võideti 42:35. Lisaks tabasid külalised väljakult viskeid 50-protsendiliselt, Tartul oli see näitaja 38%. Kaugviskeid realiseeris Tartu 13/42, Kalev/TLÜ 9/21.

Karl-Johan Lips viskas võitjate kasuks 20 ning Damarcus Jamaal Harrison 16 punkti. 11 silma ja 6 korvisöötu sai enda nimele Ronald Eric McGhee Jr ning 10 punkti ja 8 lauapalli lisas Michael Kyre Buchanan.

Kõik 40 mänguminutit kaasa teinud Julius Kazakauskas oli Tartu parim 30 punkti ja 9 lauapalliga. Kregor Hermet viskas 16 silma ning 9 punkti ja 13 korvisöötu lisas Arnas Velicka. 8 punkti said kirja Märt Rosenthal ning Robin Kivi.

“Lasta 83 silma kaitses panna on natuke palju. Mingitel hetkedel ei saa üldse korve ja tulevad ka valed otsused. Eks vaatame, ülehomme on veel päev. Vastased panid hästi väljast ära ja selle võrra oli raske. Mäng jäi väikeste pisiasjade taha,” ütles Tartu Ülikooli meeskonna peatreener Priit Vene mängujärgselt Tallinna TV-le antud intervjuus.

“Lõpp oli kerge loterii – kerge eduseis oli ees ja kordagi lõdvaks ei saanud lasta. Tartu näitas head agressiivsust ja meil oli seetõttu tükk tegemist. Meil on korvi all väike ülekaal ja seda üritasime ära kasutada. Neil annab [Tautvydas] Šlezase puudumine tunda, aga nad olid teinud hea kodutöö. Buchananil polnud kõige parem algus, kuid mõned tähtsad korvid ta tegi, Lips oli tasemel kaitse mõttes. Pean oma poistele ka ütlema, et tegid hea töö ja pidasid vastu. Ma ei usu, et Tartu siiski annab nii lihtsalt alla ning peame valmistuma reedel tõsiseks andmiseks,” rääkis Tallinna Kalev/TLÜ peatreener Martin Müürsepp.

Seeria liigub nüüd Viimsisse, kus reedel ehk 19. aprillil kell 17.00 mängitakse Karulaugu spordikeskuses neljas kohtumine, mis Kalevi võidu korral jääb ka viimaseks.