fbpx
Close

Kadrina Karud teise liiga tšempioniks tüürinud Gregory Foster: ma polnud veel kunagi ühtegi finaali võitnud

-Gregory Foster | Foto: Siim Semiskar

-Gregory Foster | Foto: Siim Semiskar

Eesti teise liiga hooajale ja eriti selle kulminatsiooniks Jõhvis toimunud finaalturniirile andis värvi juurde Kadrina Karude ameeriklasest täiendus Gregory Clay Foster, kes valiti final fouri kõige väärtuslikumaks mängijaks.

Teises liigas keskmiselt 34 punkti, 8,2 resultatiivset söötu, 4,8 lauapalli ning 3,2 vaheltlõiget kirja saanud tagamees tuli Eestisse Andres Sõbra käe alla mängima Brandis Raley-Rossi soovitusel, et ennast Euroopa korvpalliga kurssi viia.

29-aastase mängumehega tegi pärast võidukat teise liiga finaalturniiri Eesti korvpall Facebooki lehe jaoks intervjuu Targo Rätsep, kelle loal avaldame loo ka Korvpall24.ee portaalis.

Gregory, kõigepealt palju õnne teise liiga meistritiitli puhul!

Aitäh!

Kas olid ka varasemalt mõnes finaalis mänginud?

Jah, ma olen mõnes finaalmängus eelnevalt osalenud, kuid mitte ühtegi kunagi võitnud!

Kuidas oled rahul Eesti teise liiga tasemega?

Ma olen väga rahul võimalusega, et saan Eestis mängida ja siit oma karjääris järgmine samm edasi teha. Töötan selle nimel, et teha kõva hooaeg ja siin mängides paremal tasemel mängivatele võistkondadele silma jääda.

II liiga võitmisega pole teil kaugeltki hooaeg läbi. Lisaks mängite ka Lääne-Virumaa kossuliigat ning olete jõudnud ka seal finaali. Kas lähete sellele mängule vastu sama enesekindlalt, kui teise liiga finaalile?

Jumal tahab, et me jätkaksime mängimist sama kirega. Peame treeningutel kõvasti vaeva nägema. Ma usun oma meeskonnakaaslastesse, et me suudame selle võita.

Sattusid Eestisse tänu Brandis Raley-Rossile. Oli Sul ennem seda aimu, mis tasemel Eesti teine liiga on?

Brandis on mees, keda ma olen palju usaldanud. Ma polnud kunagi varem Euroopas mänginud, seega ta ütles mulle, et ma pean kusagilt alustama. Ma ei teadnud enne Eesti korvpallist mitte midagi.

Kuidas Sind Kadrina Karude meeskonnas uute kaaslaste poolt vastu võeti?

Mu meeskonnakaaslased on suurepärased, nad kohtlesid mind kohe alguses väga abistavat. Meil tekkis üsna kiirelt hea side.

Kui sa Kadrina Karude meeskonda sattusid, kutsuti sind “Habemeta Hardeniks“. Kas ise jälgid ka Hardeni mängu?

(Naerab – toim.) See on päris naljakas! Ta on üks parimaid mängijaid, keda mulle meeldib mängimas vaadata.

Seega, Su lemmik mängija on James Harden?

Jah, ma jälgin teda päris palju. Mu lemmik meeskond on aga Golden State Warriors.

-Gregory Foster | Foto: Siim Semiskar

Kuidas Sulle Eestisse saabudes ilm tundus?

Mängin esimest korda Euroopas. Varasemalt olen mänginud soojades kohtades. Nagu näiteks Saudi Araabia, Venezuela ning Liibüa. Seega täiesti erinevad paigad võrreldes Eesti kliimaga.

Sa oled samuti mänginud NBA tütarliigas G-League?

Jah, veetsin ühe hooaja Fort Wayne Mad Antsi (Indiana Pacersi farmklubi) meeskonnas.

Kadrina Karude meeskonna peatreener on Eesti mõistes legendaarne treener Andres Sõber. Millised on Sinu suhted temaga? Milline treener ta on?

Ta on väga nutikas treener! Ta on väga karm, ning nõuab sinult alati parimat. Temaga on raske, kuid samas ta tahab meile alati parimat. Mulle ta igatahes meeldib ja ma austan teda.

Kadrina hingekirja kuulub palju noormängijaid. Kas Sinu silmis on mõnel neist piisavalt potentsiaali, et jõuda mängima välismaale?

Usun, et siin on mõned mängijad, kes on võimelised mängima Eestist väljaspool. Lauri Mets on minu isiklik lemmik noor kutt.

Võitsid Saku II Liiga final fouri kõige väärtuslikuma mängija tiitli. Kes olid esimesed inimesed, kes Sind meeskonnaväliselt õnnitlesid?

(Mõtleb – toim.) Ma ei mäleta täpselt, kes mulle esimesena õnne soovis. Võimalik, et see oli mu parim sõber.

Nüüdseks, kui hooaeg on lõppemas, mõtled Sa juba uue hooaja peale?

Jah loomulikult, tahaksin tuleval hooajal mängida mõnes tugevamas liigas!

scroll to top