fbpx
Close

Mailis Pokk naaseb klubisse, kus ta tunamullu Saksamaa meistriks krooniti!

-Mailis Pokk | Foto: rutronik-stars-keltern.de

-Mailis Pokk | Foto: rutronik-stars-keltern.de

Tänavu Saksamaa naiste kõrgliigas hõbemedaliga leppinud Keltern Rutronik Stars teatas teisipäeval, et nendega taasliitub Eesti koondise ääremängija Mailis Pokk, kes vahepeal käis ennast proovile panemas Prantsusmaa kõrgliigas Landes Basketi naiskonnas.

Värskelt 27-aastaseks saanud 185 cm pikkune ääremängija on Kelternis tuttav mängija, kuna pallinud tiimis mitu aastat ning üle-eelmisel hooajal aitas ta naiskonnal tõusta Saksamaa meistriks ning EuroCupis näidati alagrupiturniiril samuti häid esitusi, kuigi edasipääs jäi napilt võtmata.

Tänavu Prantsusmaa kõrgliigasse kõrgemat taset püüdma läinud Pokk langes koos Landes Basketi naiskonnaga koduliigas lõpuks veerandfinaalis. Eestlanna hooaja statistilisteks näitajateks jäid 22 liigamänguga keskmiselt 12,2 minutit, 3,7 punkti, 1,6 lauapalli ja 0,6 söötu. EuroCupis kogus ta 8 kohtumisega 18,5 minutit, 4,9 punkti, 2,8 lauapalli ja 0,9 söötu.

Kelterni peatreener Christian Hergenröther kommenteeris klubi kodulehel eestlanna tagasitulekut: “Mailis on peaaegu kohalik mängija, ta on siin väga populaarne ja tal on suurepärane iseloom. Väljakul on ta pika mängija kohta hea kaugviskaja ning tuntud oma hea kaitsemängu poolest.”

Klubi kodulehel tehti lühike intervjuu ka Poki endaga, kus esmalt analüüsis ta lõppenud hooaega Prantsusmaal: “Hooaeg kulges üles-alla. Hooaja keskel sain vigastuse, mistõttu olin mõnda aega eemal ja pidin seejärel leidma tee tagasi väljakule. Aga õppisin sellest aastast palju, kuna liiga oli tugevam, kiirem ja professionaalsem. Lisaks oli ka publikut mängudel keskmiselt rohkem kui Saksamaal.”

Miks naasis Pokk aga Kelternisse? “Mul on veel topeltvõit puudu (meistritiitel + karikas samal hooajal – toim.). Kõik muud medalikombinatsioonid mul juba on. Aga tagasi tõid mind paljud väikesed asjad ja teadmine, et heades tingimustes mängimine on väga oluline. Mäletan Kelterni väikest kogukonnatunnet fännidega ning üldiselt saksa inimesi, kellega ka väljaspool palliplatsi kohtusin.”

Tänavu lõpetas Keltern Saksamaa kõrgliiga põhiturniiri 15 võidu ja 5 kaotusega ning see andis Herneri järel teise koha. Samad naiskonnad kohtusid lõpuks ka finaalis, kus 3-2 võitudega tõstis meistrikarika pea kohale Herner.

scroll to top