EELVAADE | Kalev vs Kalev @ Kalev – tavapäratu finaalseeria saab avalöögi

-BC Kalev/Cramo - Tallinna Kalev/TLÜ | Foto: Siim Semiskar

-BC Kalev/Cramo – Tallinna Kalev/TLÜ | Foto: Siim Semiskar

Korvpalli Eesti meistriliiga 2018/19 hooajast on ees ootamas veel finaalseeria mängud. Tänavu selgub tiitlivõitja BC Kalev/Cramo ja Tallinna Kalev/TLÜ vahelisest heitlusest, millega tehakse algust neljapäeval, 16. mail.

BC Kalev/Cramo – Tallinna Kalev/TLÜ
16.05.2019, kell 19:00, Tallinn, Kalevi Spordihall
Ülekanne: Tallinna TV, Delfi TV

Meeskonnad kohtusid kahel korral Eesti-Läti ühisliiga raames ning mõlemas vastasseisus selgus võtja alles lõpuminutitel. 24. oktoobril võttis Kalev/Cramo raske 79:72 võidu, kuigi veel 5.34 enne lõppu oli seis 64:64 viigis ja viimase minuti eel oli Kalev/TLÜ vaid kolme silmaga taga. 27. veebruaril oli eeldataval favoriidil veelgi keerulisem võiduni jõuda: 24 sekundit enne lõpuvilet viis nüüdseks Kalev/TLÜ-st lahkunud Taylor Stafford omad punktiga ette, aga Chavaughn Lewis vormistas vabavisetest lõppskooriks 93:92 ja Kalev/Cramo sai ikkagi oma tahtmise.

Kui Kalev/TLÜ koosseisus peale Bamba Falli ja Staffordi lahkumise ning Michael Kyre Buchanani ja Joshua Noffleti saabumise rohkem muudatusi toimunud pole, siis seevastu Kalev/Cramo tiimis on üks mängumees vähem. VTB Ühisliiga play-off seeria jooksul Kaasani Unicsiga tekkis ameeriklasel Tony Wrotenil erimeelsused peatreener Donaldas Kairysega ja need jäidki lahenduseta: 26-aastane endine Philadelphia 76ersi mängumees lahkus 13. mail kalevlaste leerist.

Kalev/Cramo lõpetas Eesti klubidest põhihooaja esikohal ning veerandfinaalmängudes seega kaasa ei löödud. Poolfinaalis mängiti Pärnu Sadamaga, kus avakohtumises jagus põnevust viimaste minutiteni, aga edasi näidati kindlat minekut ja seeria võideti 3-0. Kalev/TLÜ oli aga just viimane Eesti klubi, kes play-offi pääses. Alustuseks tuli vastu Tartu Ülikool, kust võeti küll 3-1 seeriavõit, aga neljanda mängu Joshua Noffleti võiduvise pakkus palju kõneainet. Martin Müürsepa hoolealused said siitmaalt hea hoo sisse ning põhiturniiri teine võistkond TalTech seljatati juba 3-0, millega sammuti esimest korda kohalike meistrivõistluste finaali.

Senistes play-off mängudes on Kalev/Cramo eestvedajateks olnud Arnett Moultrie, Reggie Lynch ja Chavaughn Lewis, kes toonud keskmiselt 17,0, 15,0 ja 13,5 punkti. Kalev/TLÜ parimad on samuti ameeriklased olnud. Damarcus Jamaal Harrison on visanud 16,9, Michael Kyre Buchanan 16,6 (lisaks ka 9,7 lauapalli) ja Ronald Eric McGhee Jr 15,7 punkti.

Finaalseeria peetakse kolme võiduni, vajadusel viimane ehk viies kohtumine toimub 27. mail. Kõik mängud peetakse Kalevi Spordihallis.