fbpx
Close

Noffleti viimase sekundi kaugvise pakkus kõneainet, kukutas lisaajal Tartu Ülikooli ja viis Kalev/TLÜ poolfinaali

-Joshua Nofflet | Foto: Siim Semiskar

-Joshua Nofflet | Foto: Siim Semiskar

Korvpalli Eesti meistriliigas peeti reedel ära üks veerandfinaalmäng, milles Tallinna Kalev/TLÜ tagas põnevuslahingus koha poolfinaalis, kui lisaajal saadi Tartu Ülikoolist 97:96 jagu.

Tallinna Kalev/TLÜ – Tartu Ülikool 97:96 (16:24, 23:21, 27:17, 18:22, 13:12)

Kalev/TLÜ 4:0 algedule vaatamata tegi Tartu 13:16 seisult 8:3 spurdi ning esimene veerandaeg võideti 24:16. Karl-Johan Lipsu ja Kaido Saksa korvide toel jõudis kodumeeskond kolme punkti kaugusele, aga Julius Kazakausase ja Arnas Velicka abiga hoidsid külalised turvalist vahet ning poolaeg kuulus neile 45:39.

Pooleteise minutiga pärast kolmanda veerandaja algust oli Kalev/TLÜ Damarcus Jamaal Harrisoni ja Mario Paiste kaugvisetest seisu viigistanud ja peagi viis ameeriklane omad ka 51:49 ette. Tasavägine kohtumine jätkus võõrustajate initsiatiivil ning loetud sekundid enne veerandaja lõppu vähendas Märt Rosenthal Tartu kaotusseisu kaugviskest minimaalseks. Samaga vastas aga Harrison ja otsustavad kümme minutit algasid Kalev/TLÜ 66:62 juhtimisel. Eduseis siiski vahetus mitmel korral kummalegi poolele ja 1.05 enne lõppu seadis Velicka 84:84 viigi jalule. Korvini enam meeskonnad ei jõudnud ning järgnes lisaaeg.

Taas võimsa mängu teinud Michael Kyre Buchananilt võttis Kazakauskas peagi viienda vea välja ja kolme minuti möödudes haarati 91:86 eduseis. Harrison aga vastas kaugviskega kodumeeskonna poolelt, kuid järjepanu visetel eksinud Ronald Eric McGhee andis tartlastele võimalusi ja 45 sekundit enne lõpuvilet viis Kazakauskas oma tiimi 95:91 juhtima. Põnevus tuli pärast minutilist mõtlemisaega koheselt tagasi, kui Janar Talts realiseeris kolmepunktiviske, vähendades vahe ühele punktile. Kui mängida oli jäänud kuus sekundit, tabas Rosenhal vabaviske ning Tartu oli 96:94 peal. Paistis, et Kalev/TLÜ jaoks on heal juhul tulemas teine lisaaeg, kuid seda vaja polnud: kohtumise viimasel sekundil tabas raske kaugviske Joshua Nofflet ning Tartu meeskond oli murtud.

Kalev/TLÜ tegi 20 pallikaotust Tartu kümne vastu, millest McGhee nimele jäi koguni seitse. Küll aga pandi taas lauavõitluses paremus maksma 45:34 ja väljakult tabati viskeid 52-protsendiliselt. Tartul oli see näitaja 42%.

Damarcus Jamaal Harrison viskas võitjate parimana 23 punkti. Michael Kyre Buchanan tegi kaksikduubli 19 punkti ja 13 lauapalliga, Karl-Johan Lips lisas 16 silma.

Tartu eest tõi Arnas Velicka 29 punkti ja andis 7 korvisöötu ning Julius Kazakauskase nimele jäi 28 punkti ja 7 lauapalli. Märt Rosenthal kogus 16 ja Kregor Hermet 10 punkti.

“Küsimus on, mida alaliit korraldab, kui kaamerast ei ole näha, et Noffletil oli selge kahepunktivise. Pangu kaamerad vastavalt vajadusele ja mitte nii, et pool olukorrast on ja pool ei ole näha. Otsus tehti nüüd tühja koha pealt,” rääkis pettunud Tartu Ülikooli meeskonna peatreener Delfile antud intervjuus. “Olime valmis, suutsime skoorida ja leidsime uusi mehi peale. Keegi lati alt läbi ei läinud, kuid nooruse asjad tulevad sisse ja mõnes kohas ei peaks teatud otsuseid tegema. Kogemust on vähe, aga tublid olid. Pink oli siiski vastasel pikem, eks meie hädad tulid eelmisest suvest kaasa. Oli selline ellujäämisaasta, aga kui suudame siit sammu edasi teha, siis on tore,” lõpetas Vene.

“Arvasime, et täna tuleb kergem mäng ning lasime kohe Velickal peo püsti panna. Nii polnud plaanis võita, vaid anda kõigile mänguaega. Eks see hetk oli paha, kui paar minutit oli lõpuni ja jäime viiega taha. Lõpulahendused ka head polnud – kokkulepitut tehti risti vastupidi. Saame sellest kõigest omavahel rääkida, aga täna on meil väike mini-pidupäev. Kui Velickaga saime mingil määral hakkama, siis Kazakauskasega olid probleemid: võtame riske, kuid ta paneb eemalt nüüd ka ära,” sõnas Kalev/TLÜ peatreener Martin Müürsepp.

Mida arvas Müürsepp Noffleti võiduviskest? “Ma ei tea, kuidas annab nii mööda üldse vaadata,” vihjas ta Priit Vene arvamusele. “See oli kindlasti pool meetrit joonest eemal tehtud vise. Kokkuvõttes tahan Tartut tänada.”

Kalev/TLÜ-d ootab ees poolfinaalseeria TalTechi vastu. Esimene mäng peetakse ära 25. aprillil.

scroll to top