Ühtlaselt skoori teinud Erkmaa Suvekursus avas turniiril Itaalias võiduarve

-Maximus Solman | Foto: Erkmaa Korvpallikool Facebook

Reedel Casale Monferratos mängitud Novipiu Cup turniiri 9.-12. koha mängus alistas Erkmaa Suvekursus Trento Aquila 87:58 (27:10, 29:18, 16:13, 15:17). Kahekohalise punktiskoorini jõudsid seejuures koguni viis Eesti tiimi mängumeest.

Ootamatult ühepoolseks kujunenud matši võiduga tagati pääs laupäevasele 9.-10. koha matšile, kus astub vastu Biella ja Trapani kohtumise võitja.

Erkmaa Suvekursuse meeskond alustas kohtumist Trentoga väga isukalt ja juhtis esimese veerandaja lõpuks 27:10. Samasuguse hooga jätkati kuni poolajapausini, mis saabus 56:28 eduseisul. Kolmanda veerandaja järel juhtisid eestlased 72:41.

Võitjate tulemuslikumaks kerkis Maximus Solman 18 punktiga. Rando Roos toetas kaaslasi 15, Egert Erm 14, Aleksander Tassa 12 ja Ron Laanemaa 11 punktiga.

Erkmaa Suvekursuse kõik punktiviskajad: Solman 18 (vv 6/6), Roos 15 (vv 6/5), Erm 14 (vv 2/2), Tassa 12 (vv 2/2), Laanemaa 11 (vv 5/3), Järve 6 (vv 6/2), Leibenau 6, Peterkopf 2, Liht 1 (vv 3/1), Zirel 0, Brifk 0 (vv 2/0), Kalmus ei mänginud.