fbpx
Close

Saksamaa meistriks tulnud Mailis Pokk astub karjääris sammu edasi

-Mailis Pokk | Foto: Rutronik Stars Keltern Facebook

-Mailis Pokk | Foto: Rutronik Stars Keltern Facebook

Äsja Kelterni klubiga Saksamaa korvpalli kõrgliigas kulla teeninud, 13. mail oma 26. sünnipäeva pidav, Mailis Pokk rääkis Basket.ee-le möödunud hooajast ja tulevikuplaanidest. Järgmise hooaja plaanid on neiul juba paigas, kui ta lahkub Saksamaalt ning siirdub Prantsusmaa kõrgliigaklubisse Landes Basket.

Millised emotsioonid Sind värske Saksamaa meistrina valdavad?

Tunded on vägevad ja samuti ka natuke kurvad. Isiklik eesmärk sai täidetud – lõpetada Saksamaal hooaeg kullaga, et saada kogu komplekt medalitest kokku. Teiseks oli suur tahtmine võita Wasserburg finaalis ning seda me tegime suurpärase tulemusega. Tegelikult siiamaani uskumatu, et neist 3-0 üle olime. Seega on vaid rõõm ja rahulolu. Kurvaks teeb natuke see, et koduks saanud Saksamaalt on nüüd raskem lahkuda, sest palju toredaid inimesi ja sõpru jääb siia.

Kuidas jäid rahule play-off mängudega?

Play-offidega jäin väga rahule. Isiklikult oli mul kandev roll põhimängijana ning mul on hea meel, et ma selle rolli ka välja mängisin. Mingi hetk oleks võinud visked rohkem sisse kukkuda, aga selle üle ma lõpuks ei nurise, sest võidud saime kätte. Olen mitmeid kordi seda öelnud, et kui vaadata hooaja kulgu isiklikust vaatenurgast, siis vorm oli väga õigesti ajastatud.

Võistkonnatöö sujus play-offides nagu valatult. Olime vist terve hooaja säästnud oma energia ning emotsioonid selleks viimaseks kuuks

Mis plaanid on sul suveks ja järgmiseks hooajaks?

Kõigepealt võtan aja natuke maha ja puhkan. Seejärel olen seotud U18 tüdrukute koondisega ning nende tegevustega. Selle kõrvalt teen veel paar projekti, mis on seotud FIBA kooliga ning Autismikooli tööga. Uueks hooajaks olen lepingu juba sõlminud Prantsusmaa meistriliiga klubiga Basket Landes ning seal ma uuest hooajast mängin.

Mida Landesi klubist tead? Kuidas hindad Prantsusmaa liiga taset?

Prantsusmaa liiga tase on üks Euroopa paremaid. Selle võiks panna paremuselt kolmandaks Venemaa ning Türgi järel. Itaalia on samuti tugev. Basket Landes on väga tugev klubi, kus mängib Prantsusmaa koondise endine tugitala ning põhitegija Celine Dumerc. Mitmed mängijad on seal mitmendat hooaega, mis näitab et klubi organisatsioon on tugev. Mitmete inimeste käest olen kuulnud ka vaid positiivseid emotsioonide Landese kohta. Eurocupil jõudsid nad sel aastal 16 hulka ning hetkel võitlevad Prantsusmaal poolfinaalis.

scroll to top