fbpx
Close

Peatreener kiitis 18-aastast Treierit: ta tegi peaaegu ideaalse mängu!

-Kaspar Treier ja Gabriele Ceccarelli | Poderosa Pallacanestro Montegranaro Facebook

-Kaspar Treier ja Gabriele Ceccarelli | Poderosa Pallacanestro Montegranaro Facebook

Itaalia korvpalli esiliigas ehk Serie A2 tasemel pidid Kaspar Treier ja Montegranaro play-offi avaringis teises mängus tunnistama võõrsil Biella paremust 86:79.

Alles 18-aastane eestlane sai kohtumises peatreener Gabriele Ceccarellilt väga kaaluka rolli, kui alustas algviisikus ning mängis lõpuks 20 minutit. Eestlase arvele kogunes 4 punkti ja 6 lauapalli ning peatreeneri sõnul varjutasid ideaalset esitust vaid üsna mängu lõpus tehtud kaks eksimust vabaviskejoonelt.

“Me lõpetasime mängu kahe noortevõistkonna mehega, mis näitab, et klubis tehtav igapäevane töö kannab vilja. Treier tegi peaaegu ideaalse mängu. Need kaks mööda läinud vabaviset võtab tema esitusest 1% maha, kuid järgi jääb 99-protsendiline superesitus. Ta on alles 1999 sünniaastaga poiss ja tal tuleb karjääri jooksul veel korduvalt sellises olukorras vabaviskejoonel seista,” vahendas Montegranaro klubi koduleht peatreeneri kiidusõnu eestlase suunal.

Peatreener tõstis Treieri algviisikusse, kuna soovis tiheda graafiku tõttu puhkust anda veteranist 37-aastasele keskmängijale Valerio Amorosole, kes avamängus rassis koguni 35 minutit.

“Ma rääkisin Amorosoga enne mängu, et pean talle veidi hingetõmberuumi jätma, kuna seeria võib pikaks venida. Soovisin teda pingilt mängu lülitada ja ta aktsepteeris seda rolli. Küll on aga seda meest raske tagasi hoida, kuna kohati ta mängib suurema energiaga kui noored poisid,” kiitis Ceccarelli oma nimekat hoolealust.

Kogu tiimi esituse võttis Ceccarelli kokku samuti positiivses võtmes: “Õnnitlen meeskonda, kuna me tegime võrreldes avakohtumisega parema esituse, kuigi nüüd kaotasime. Meie rünnak oli kvaliteetsem, eriti platsil näidatud energia poolest. Mehed võitlesid ja rohkem ma neilt midagi nõuda ei saa.”

scroll to top