Pärnu Sadama nimekas fänn: tahame näha võitlust viimase verepiisani!

-Marko Kiigajaan | Foto: Siim Semiskar

Alexela korvpalli meistriliiga veerandfinaalis võitluslikus seerias Valga-Valka meeskonna alistanud Pärnu Sadam põrkas kohe poolfinaalseeria avamängus justkui vastu seina, kui ajaloo 10. meistritiitlit jahtiv BC Kalev/Cramo purustas suvepealinna meeskonna koguni 105:48.

Pärnakatel oli Kalevi spordihallis kaasas ka paarikümnepealine fännipunt, kes trummide ja pasunatega andis oma panuse play-off õhkkonna loomisel. Kahjuks tiim platsil neile sel korral kauemaks kui avaveerandiks põhjust kaasaelamiseks ei andnud.

Korvpall24.ee portaal võttis Pärnu fännisektorist ette endise võistlustantsija, “Tantsud tähtedega” saate staari ja Eesti tasemel arvestatava rannajalgpalluri ning footvolley mängija Marko Kiigajaani, kes on harrastustasemel ka korvpalliga tutvust teinud.

Marko, milliste emotsioonidega fännina sellist mängu vaatad, kus tiim 50+ punktilise kaotuse saab?

See tunne on kahetine. Esiteks eeldad, et selline asi võib alati juhtuda, kui mängid Kalev/Cramoga, aga teisalt, kui oled reaalselt selles situatsioonis, siis ikka ootad meeskonnalt maksimumi, mida täna jagus kahjuks ainult esimeseks veerandajaks.

Kas see oli Sinu jaoks üllatus, et kolm viimast veerandit nii ära laguneti?

No minu jaoks isiklikult oli üllatus, et kasutati teisel poolajal mehi, keda ei usaldatud väljakule isegi põhihooajal. See on selge märk, et enne poolfinaali mõeldakse juba pronksiseeriale, mida on ka peatreener ise välja öelnud!

Väga hea, et sa teema ise sellele viisid. Kuidas fännid Heiko Rannula sellisele väljaütlemisele reageerisid? Kas tundub mõistlik või tahaksite ikka maksimaalset võitlust Cramo vastu?

Kui fänn tuleb saali, siis ta tahab näha võitlust viimase verepiisani. Kas keegi arvas, et Cramo võidab kodus Moskva Himkit? Las ma pakun, mitte keegi! Aga rahvas tuli ikka saali ja tahtis seda imet oma silmaga näha! Nii lihtne see ongi!

Kui palju Sinu hinnangul Saimon Suti puudumine meeskonnale mõjus (Sutt jäi eemale reielihase trauma tõttu – toim.)?

Väga. Ta on mingitel hetkedel ikka tõeline mootor. Aga tal sõltub paraku tihtipeale ka sellest, kas on tema päev jne.

Kas see seeria lõpeb kolme mänguga või on juba järgmises mängus Pärnus tablool juba hoopis teine pilt?

Pärnu on kodus alati ohtlik. Kui ma Valga mängudel saalis käisin, siis minu jaoks sai kiirelt selgeks, et võrkpallipealinnast on saamas korvpallipealinn. Julgen väita, et neid inimesi, kes tulevad Pärnus saali kossu vaatama on juba 10, kui mitte 100 korda rohkem. Seega never say never. Aga realistina ma ikka pakun, et see seeria läheb Cramole 3-0.