Tartu teenis tänu Tanel Soku avapoolaja viskekontserdile poolfinaalis raske võidu

-Tanel Sokk | Foto: Siim Semiskar

Alexela korvpalli meistriliiga poolfinaalis alistas Tartu Ülikooli meeskond koduväljakul Rapla Avis Utilitase 75:63 ning asus kolme võiduni peetavat seeriat 1:0 juhtima.

Tasavägiselt kulgenud avaveerandi võitis Tartu 21:15. Peatamatus hoos olnud Tanel Sokku ei õnnestunud Rapla meestel kuidagi takistada ja poolajaks olid külalised 26:46 kaotusseisus. Seejuures oli Sokk lausa pooled kodumeeskonna punktidest toonud.

Kolmanda veerandajaga said külalised end aga paremini käima ja vahet kahanes viie silma võrra. Kuus minutit enne lõppu vähendas Dominique Hawkins kaotusseisu 54:59 peale ja Domagoj Bubalo lähiviske järel oli Tartu vaid kolme silmaga peal. Julius Kazakauskase kaugviskest olid võõrustajad kolm minutit hiljem omakorda kümne punktiga juhtimas ja siit enam Raplal ei õnnestunud mängu põnevust tagasi tuua.

Tartu poolelt kerkis üleplatsimeheks Tanel Sokk, kes viskas 27 punkti. Carl Engström lisas 16 ja Julius Kazakauskas 14 silma. Raplale tõi 15 punkti Dominique Hawkins. 14 punkti jäi Nolan Cressleri arvele ja 13 silma viskas Devonte Upson.

Meeskonnad lähevad uuesti vastamisi 4. mail.