fbpx
Close

INTERVJUU | Mikk Jurkatamm plaanib suvel rassida jõusaalis, et “härgade” katmisel mitte hätta jääda

-Mikk Jurkatamm | Foto: Basket Ravenna Piero Manetti Facebook

-Mikk Jurkatamm | Foto: Basket Ravenna Piero Manetti Facebook

Eelmisel suvel Bologna Virtusest laenulepinguga Ravenna Orasi tiimi liikunud Mikk Jurkatammel on tänasega seljataga esimene hooaeg Itaalia esiliigas (Serie A2). Kuigi Ravenna langes kaheksandikfinaalis mängudega 0:3 edasisest konkurentsist, sai Jurkatamm hooaja jooksul piisavalt väärt kogemusi ning teenis talle usaldatud mänguminutid auga välja. Korvpall24.ee tegi 18-aastase ja 195cm pikkuse noormehega juttu, uurides lõppenud hooaja ning ka tulevikuplaanide kohta.

Kuidas võtad kokku äsjalõppenud play-off-seeria meeskonna vaates ning ka isiklikus plaanis?

Play-offis oli meile natukene ebaõnne, kuna pärast eelviimast põhihooaja mängu murdis meie teine pikk käeluu, mis omakorda muutis meie rotatsiooni. Pink muutus üsna lühikeseks ning saime esimese ringi vastaseks teise grupi ühe kõige tugevama satsi. Meil olid omad võimalused, aga oli näha et vastas oli nii kogenenud meeskond, et lõpuks me lihtsalt ei suutnud neid millegagi üllatada. Enda poolelt vaadates saab alati paremini teha. Pean õnnelik olema, et igas mängus sain olla platsil üle 15 minuti, kuigi eksimusi tuli sisse küllaga. Aga selle nimel olengi iga päev saalis, et need vead järgmistes mängudes eemaldada.

Eelmisel suvel sõlmisid 1-aastase laenulepingu Ravennaga. Kas võid nüüd tagasi vaadates öelda, et tegu oli õige otsusega?

Otsusega jään kohe kindlasti rahule, kuna sellist kogemust poleks mujal mängides arvatavasti saanud. Sain harjutada treeneri (Andrea Mazzon – toim.) käe all, kellel on Euroliiga ja NBA kogemus ning jõudu katsuda mängijate vastu, kes on samuti mänginud NBA-s, Euroliigas ning Serie A-s.

Kuidas jäid rahule enda rolliga Ravenna põhimeeskonnas?

Enne Ravennasse saabumist ei osanud ma sellest hooajast mitte midagi oodata, kuna kõik oli täiesti uus: meeskond, tiimikaaslased, treener, roll, liiga jne. Lisaks oli see mu esimeseks profihooajaks, kuhu sain kaasa võtta ainult U18 ja U20 kogemused. Rolliga saab enam-vähem rahule jääda, sest praegu on väga vähe minuvanuseid mängijaid, kes mängivad Serie A2 keskmiselt 13 minutit, olles korralikud rollimängijad. Kokkuvõttes tuleb olla väga rahul.

Tänapäeva korvpallis hinnatakse üha enam mängija mitmekülgsust. Millise mänguelemendiga pead suvel kõige enam tööd tegema?

Pärast hooaja lõppu olen iga päev jõusaalis, et end füüsiliselt arendada. Serie A2 tasemel oli näha, et kui mulle panna üks korralik härg vastu, siis jäin nende katmisel suurtesse raskustesse. Platsil pean ma veel iga elemendiga töötama, kõige rohkem arendamist vajab pallikäsitlemine.

Tõusid lõppenud hooajal oma meeskonna üheks kindlamaks snaipriks. Kui suur roll on Sinu enesekindluses peatreener Mazzonil, et visked hea protsendiga tabavad?

Mazzonil oli selles ikka päris suur roll, kuna tema neid kombinatsioone välja joonistas ja mulle viskekohti välja mõtles. Samas aitasid kaasa ka kõik minu tiimikaaslased, aga suurem roll oli ikka peatreeneril. Minul midagi üle väga ei jäänud, kui lihtsalt pall läbi rõnga visata.

Kui palju Bologna tegemisi jälgid ja klubiga üldse suhtled?

Bologna tiimi vaatan iganädalaselt, nende mängude statistikat ja olen alati huvitatud, kuidas neil Serie A-s läheb. Hooaja jooksul tuli ette ka võimalusi nende mänge vaatama minna. Bologna klubist suhtlen ainult oma endise U18 treeneriga, kuna tema oli see, kes mind Itaaliasse vedas ja mind selliseks mängijaks kasvatas. Samas on mind Ravennasse vaatama tulnud mõned Virtuse treenerid ja peamänedžer.

Millal plaanib Mikk Jurkatamm Eesti koondise ukse avada ning kas pigem koputades või uljalt sisse murdes?

Mina arvan, et selliseid tegusid nagu Drell viimases koondise aknas tegi, ma täna veel näidata ei suudaks. Praegu proovin oma maksimumi anda U20 koondisega ja siis võib edasi mõelda. Kuid kui mulle koondisekutse tuleb, siis positiivne vastus tuleb üsna kiirelt.

Millised eesmärgid sead isiklikult uueks hooajaks?

Järgmise hooaja plaane ei tea isegi mina. Hetkel keskendun enda arendamisele ja samas ka õppimisele. Järgmise hooaja plaane hakkan arutama mõne nädala pärast. Peamine on see, et leida endale meeskond, kus saan mängida nii palju kui võimalik.

scroll to top