fbpx
Close

KK Viimsi naasis Zagrebist kolme võidu ja hõbemedalitega

-KK Viimsi/Kesklinna KK/TSK | Foto: KK Viimsi

-KK Viimsi/Kesklinna KK/TSK | Foto: KK Viimsi

KK Viimsi/Kesklinna KK/TSK U18 noortevõistkond osales 23.-28. mail Horvaatias Zagrebis rahvusvahelisel korvpalliturniiril Pepi Sport Invitational 2019, kus teeniti kolm võitu ja üks kaotus ja saadi kaela hõbemedalid.

Meeskond võitis turneel peetud neljast mängust kolm, tundes kaotusekibedust vaid korra, kui pidi tunnistama Horvaatia rikkaima korvpalliklubi KK Cedevita duubelmeeskonna paremust 77:95. Ülejäänud mängudes alistati 83:68 sloveenide KK Rogaška, 80:65 horvaatide KK Rudeš (HRO) ja horvaatide 82:54 KK Bosco.

Saadud mänge ja kogemust hindas meeskonna treener Kristjan Evart kõrgelt: “Poisid said mängida neli mängu neile võõras stiilis, seda nii taktika kui ka näiteks vilepartii osas. Ütleks, et kaks vastast olid meist nõrgemad, üks enamvähem võrdne ja üks natukene tugevam meeskond. Kindlasti lubati siin mängida füüsilisemalt kui meie mängijad harjunud olid. Aga poisid harjusid sellega kiiresti ja kohanesid hästi. Sellised turneed on vaga vajalik ja positiivne kogemus nii mängijatele kui ka treeneritele.”

Meeskonna peatreener Tanel Einaste pidas oluliseks, et lisaks korvpallisaalile said mängijad inspiratiooni ka platsiväliselt: “Üks asi on ise trenni teha ja vaadata korvpalli ekraani vahendusel. Siin aga tundsime legendaarses Cibona hallis hallis oma silma, kõrva ja ninaga kogu siinse korvpalliajaloo hiilgust ja traditsioone. Samuti kohtusime Zagrebis mitme kohaliku agendi ja treeneriga, kes meie mängijaid vaatamas ja hindamas käisid. Need on väärtuslikud kontaktid ja hinnangud, mis kindlasti tulevikus kasuks tulevad.”

Lisaks mängudele ja treeningule sisaldas turnee ka külastust Euroopa läbi aegade ühe hinnatuma mängija Dražen Petrovici muuseumisse ning käidi kaasa elamas Horvaatia meistrivõistluste finaalseeria teisele mängule KK Cibona ja KK Cedevita vahel.

scroll to top