fbpx
Close

Martin Dorbek jätkab uuel hooajal Cramos, kuid tahab enne 3×3 koondisega märgi maha saada

-Martin Dorbek | Foto: Siim Semiskar

-Martin Dorbek | Foto: Siim Semiskar

Tagamängija Martin Dorbek on teist aastat järjest rassimas kõrgel tasemel nii traditsioonilises saalikorvpallis kui ka 3×3 formaadis. Tänavuseks Amsterdamis toimuvaks MM-iks alustas Eesti koondis ettevalmistust Helsingi turniiril, kus võeti kindel esikoht.

“Helsingi turniir oli meile hea soojendus. Tase oli nii ja naa. Ma loodan, et saame ühe või kaks turniiri (enne MM-i) veel teha. Koondises on teised kehad võrreldes eelmise aastaga, aga ma ei usu, et me selle tõttu nõrgemad oleme. Tuleb teiste meeste tugevused ära kasutada ja eks siis MM-il vaatame, kuidas läheb,” kommenteeris 29-aastane ja 193 cm pikkune mängumees Korvpall24.ee portaalile pärast finaalmängu.

Eesti koondis võitis Helsingis sama turniiri ka aasta tagasi, kuid siis oli koosseis veidi teine. Tänavu on Dorbeku ja Joonas Järveläineni kõrval koondises mängimas Karl Johan Lips ja Rannar Raap. Kas Maik-Kalev Kotsari ja Jaan Puideti asendamine on kuidagi ka mängu muutnud? “Vara veel öelda. Eks Kotsar oli väga suur jõud korvi all, lauas ja kaitse. Nüüd on teised mehed, aga ei saa öelda, et koondis nõrgemaks läks,” vastas Dorbek.

Mis mulje finaalivastane ehk Eesti teine koondis jättis? “Kui seal on nii võimsad viskajad kui Egert (Haller)… (muigab mööduva Halleri poole – toim.) ja Evart ka muidugi. Kui nad püssi paukuma saavad, siis on väga raske nende vastu. Päris mõnus oli finaalis omade vastu mängida ja põhiline, et kõik jäid terveks. See oli hea ettevalmistusturniir, mis masti maha ei tõmmanud. Oleks paari treeningu pealt kohe väga tugevate vastu läinud, siis poleks väga suurt võimalust olnud.”

Tänavusel saalihooajal koos kontrollkohtumistega üle 60 mängu pidanud Dorbek lõpetas alles hooaja BC Kalev/Cramoga ning andis kohe nõusoleku tulla 3×3 koondisesse. “Eks ma üritan ka puhata. See 3×3 ongi selline fun, kus proovid nii tõsiselt võtta, et vigastada ei saaks, aga elu-surma peale ka päris mängima ei lähe,” rääkis Dorbek.

Kaitsespetsialistist tagamängija kinnitas, et jätkab ka järgmisel hooajal Eesti meisterklubis BC Kalev/Cramos, kellega tal kehtiv leping olemas. Klubi poolt anti talle suvel 3×3 koondise esindamiseks roheline tuli. “Ma poleks muidu praegu siin, kui Cramo poleks mind mängima lubanud. Mängijatel on kindlustused ja kõik on okei. Loomulikult me ei tule koondist esindama selliselt, et jumala pärast vigastada ei saaks. Nii ei saaks üldse mängida. Mängime nii nagu mängime ja eks siis vaatame, kuidas välja tuleb.”

Küsimuse peale, kas sellel koondisel on piisavalt sisu, et eelmise aasta MM-i tulemus ületada ja sel korral ikkagi kaheksa hulka välja murda, vastas Dorbek kindlameelselt: “Muidugi!”

scroll to top