MM-ile sõitev Eesti 3×3 koondis võitis Helsingi turniiri, finaal oli eestlaste siseasi

-Eesti 3x3 korvpallikoondised Helsingi turniiril | Foto: Siim Semiskar

-Eesti 3×3 korvpallikoondised Helsingi turniiril | Foto: Siim Semiskar

Pühapäeval Helsingis toimunud kõrgetasemeline 3×3 korvpalli etapp kulmineerus Eesti siseasjana, kui finaali jõudsid välja mõlemad meie koondised. Amsterdami MM-ile sõitev Tallinn/Ballzy 1 (Martin Dorbek, Joonas Järveläinen, Karl Johan Lips ja Rannar Raap) alistas 18:14 Tallinn/Ballzy 2 (Egert Haller, Andreas Märtson, Kristjan Evart ja Mihkel Allorg) tiimi. Võistlemas olid ka kaks naiste koondist, kellede laeks jäi sel korral vastavalt veerand- ja poolfinaal.

Alagruppidest läksid Eesti meestekoondised läbi kahe võidu ehk puhaste paberitega ning veerandfinaalis samuti olulist vastuseisu veel ei kohatud. Tallinn/Ballzy 1 sai koguni 16:1 võidu Yökoris M Kuningas tiimi vastu ning meie teine rivistus alistas 14:8 TAT Ballzy Finlandi.

Poolfinaalid oliv väga põnevad, kui MM-koondis sai 10:8 jagu lätlaste LSA tiimist ning teine rivistus võitis 13:10 venelaste Kochenevo. Eestlaste omavahelises finaalis oli pinge juba suuresti kadunud ning MM-koondis sai suureskoorilises mängus 18:14 võidu.

Veerandfinaali jõudis ka kolmas Eesti tiim Puccmahhen (Kristjan Rinaldo, Ekke Lõhmus, Marko Jaasi ja Rene Koldits), kes langesid konkurentsist 10:14 kaotusega venelaste Kochenevole.

“Nii pidigi minema!” ütles Eesti koondiste finaalipääsu kohta 3×3 peatreener Siim Raudla. “Olegm ausad, ega see maailma kõige tugevama tasemega turniir polnud ja ülemäära pilvedesse ei maksa selle pealt tõusta. Oli tore, et mõlema satsiga finaali pääsesime ja mängupraktikat saime, aga see polnud kindlasti tase, mis ootab meid MM-il või Euroopa mängudel.”

“MM-koondise puhul sai esmase pildi ette, mis seisus mehed on. Teise võistkonna puhul mingit üllatust polnud, sest Hallerit ja Evartit ma tean hästi (Minskisse sõitvast koondisest olid puudu Renato Lindmets ja Sander Viilup – toim.),” lisas Raudla Korvpall24.ee portaalile.

Mäletatavasti ka mullu, kui Järveläineni ja Dorbeku kõrval olid koondises Maik-Kalev Kotsar ja Jaan Puidet, alustas meie esindus MM-iks ettevalmistust Helsingi turniiri esikohaga.

-Eesti koondised Helsingi 3×3 turniiril | Foto: Siim Semiskar

Naiste turniir oli väga kõrgetasemeline, kui lisaks kahele Eesti koondisele tegid kaasa ka kaks Läti esindust ja kaks Poola koosseisu. Üllatusvõidu teenis lõpuks noorematest lätlannadest koostatud Linden Oak Leaf, kes poolfinaalis alistas otsustava viskega 6:4 Läti koondise ning finaalis 13:11 Team Poland 2-e.

Eestlannadest jäi Tallinn/Ballzy 1 (Merike Anderson, Annika Köster, Janne Pulk, Kadri-Ann Lass) madala skooriga mängus veerandfinaalis 3:4 alla hilisemale finalistile Team Poland 2-le ning Tallinn/Ballzy 2 (Greeta Üprus, Johanna Eliise Teder, Martha-Liisa Oinitš ja Sofia Košareva) kaotas samale vastasele poolfinaalis 4:7.

“Sama jutt, mis meeste puhul – esmane pilt on mängijatest ees, kes Minskisse Euroopa mängudele lendavad. Kokkuvõttes oligi hea testturniir, kust midagi näppude vahele jääks,” lõpetas Raudla.