fbpx
Close

INTERVJUU | Kaspar Treier teeb suvel põlve korda ning jätkab karjääri Itaalias

-Kaspar Treier | Foto: Poderosa Pallacanestro Montegranaro Facebook

-Kaspar Treier | Foto: Poderosa Pallacanestro Montegranaro Facebook

Itaalia esiliigas ehk Serie A2-s lõpetas enda teise hooaja Montegranaro rivistusse kuuluv eestlasest ääremängija Kaspar Treier. 19-aastase ja kahemeetrise Treieri jaoks oli möödunud aasta isiklikus plaanis edasiminek, mida segas vaid hooaja teisel poolel tekkinud põlvehäda.

Korvpall24.ee uuris juba meestekoondises kanda kinnitavalt mängumehelt, milliseks kujunes lõppenud aasta Itaalias tema vaatevinklist ning millised saavad olema tema edasised plaanid.

Kuidas võtad kokku lõppenud hooaja?

Ma arvan, et hooajaga võib rahule jääda. Kripeldama jääb play-offi teine ring, kus oleksime tahtnud paremat tulemust, aga ilmselt väsisime ära.

Eelmisel hooajal kaotasite Itaalia esiliiga veerandfinaalis mängudega 1:3, sel aastal lõppes hooaeg teile sarnase tulemusega. Kuidas hindad, kas meeskond on sel hooajal mängulises plaanis edasi läinud?

Seda on väga raske hinnata, sest võistkondades on mängijad väga palju muutunud. Meie võistkonnas vahetus ka treener ja mängupilt muutus väga palju.

Treener Cesare Pancotto usaldas Sulle sel hooajal rohkem mänguaega ning paranesid ka Sinu viskeprotsendid. Kuidas ise enda esitusi sel hooajal hindad?

Tõsi, et mänguminutid suurenesid, aga oleks veel rohkem tahtnud mänguaega saada. Arvan, et oli perioode, kus läks päris hästi, aga oli ka mänge, mis isiklikult ei õnnestunud.

Mängisid sel hooajal rohkem number kolme positsioonil, kuid millises rollis end väljakul kõige mugavamalt tunned?

Sel hooajal sain palju enesekindlust kolme positsioonil mängides, seega arvan, et tunnen end mugavalt nii kolme kui nelja positsioonil.

Oled teada andnud, et lähed peagi põlveoperatsioonile. Kuivõrd segas põlv Sinu tegemisi hooaja teisel poolel ning kaua operatsioonijärgne taastumine aega võtab?

Põlv oli valus, aga mitte väga hull, sest hoidsime seda kontrolli all. Taastumine peaks aega võtma umbes kaks kuud.

Millised on Sinu korvpallialased suveplaanid?

Suveplaanideks on tegeleda põlve taastusraviga ja teha nii palju trenni kui võimalik.

Kuidas oled Itaalias esiliiga tasemega kahe aasta jooksul kohanenud? Kas ootasid mänge meie teiste “itaallaste” Veidemani ja Jurkatamme vastu erilise huviga?

Kohanenud olen hästi. Neid mänge väga erilise huviga ei oodanud, aga tore oli nendega kokku saada.

Kas on teada ka Sinu uue hooaja plaanid? Jätkad mängimist Itaalias?

Uue hooaja plaanid ei ole veel teada, aga jätkan Itaalias.

scroll to top