fbpx
Close

VIDEO | Eesti meistrivõistluste medalistid alustasid 3×3 korvpalli hooaega Kadrinas etapivõiduga!

Avatar

Tänavune Eesti 3×3 korvpalli hooaeg avati Kadrinas, kus meeste kategoorias sai KK Hito/Suurköögid tiim finaalis 9:5 jagu Lätist külla sõitnud MILF Ghetto nimelisest meeskonnast. Hito eest rassisid Pärnu Sadama tänavu meistriliigas pronksile aidanud Siim-Markus Post ning KK Hito/BC Karjamaa särgis Eesti meistrivõistluste II liigas hõbemedalid teeninud Margo Tali ja Urmet Roosimägi.

Meeste hulgas alustati Kadrinas mänge 13 tiimi osavõtul ning lisaks Eesti meeskondadele olid kohal külalised Lätist ja Venemaalt. Kõige põnevamad olid alagrupiturniiril seisud viieses A-alagrupis, kus Ballzy/Tartu, venelaste Kochenevo ja Iisaku kogusid kõik võrdselt 3 võitu. B-alagrupi võitis kaotuseta jäänud KK Hito/Suurköögid ja C-alagrupi samuti täiseduga toimetanud BC Raeküla.

Esimeses poolfinaalis läksid omavahel kokku Ballzy/Tartu, kus mängisid Ervin Ranna, Rasmus Raap, Riivo Siimon ja Stiven Vatin ja lätlaste MILF Ghetto. Väga põnevas heitluses teenisid 10:9 võidu külalised. Teise finaalikoha võttis endale kindlalt KK Hito, kes sai 13:5 jagu BC Raekülast (Riho Kõiv, Maur Below, Sten Õispuu, Allar Leppind), kes veerandfinaalis lülitas konkurentsist külalised Venemaalt.

Finaalis ei jätnud lõpuks turniiril kõik mängud kindlalt võitnud KK Hito/Suurköögid lätlaste MILF Ghettole samuti võimalust, kui võit saadi numbritega 9:5. See 4-punktiline võit oli Hito jaoks laupäevasel päeval Kadrinas ka kõige väiksema vahega saadud võit.

Pärnu Sadama tagamängija Siim-Markus Post sõnas Korvpall24.ee portaalile, et sai kohe hooaja avaetapist hea elamuse: “Väga mõnus oli, sain 3×3 suvehooaja avatud. Ilm oli ilus ja meeskondi oli ka parajalt palju.”

“Margo (Tali) kirjutas mulle, et neil on mees puudu, läksin aitasin välja ja õnnestus nii, et ei pidanud kaotusevalu tundma. Suutsime kõik vastased maha suruda nii, et kuskil väga nugade peale ei läinud. Sai nautida ilusat ilma ja õues kossu mängimist,” lisas Post.

Homme on Post mängimas juba Mäetagusel ning enda sõnul on tal väike plaan panna kokku oma punt Rakvere etapiks: “Eks näis, kuidas see õnnestub. Aga muidu sellist kindlat tiimi mul pole, kellega kõik etapid läbi käiks. Kui keegi kutsub ning mul ajaga klapib, siis lähen ja aitan.”

Kadrinas mängiti ka poiste U15 sarjas, kus finaalis alistas tiim nimega RETS (Rando Roos, Aleksander Tassa, Andreas Sass ja Egert Erm) 16:10 Marteni pojad (Sander Järve, Marten Trempi ja Ron Laanemaa). Parim U13 meeskond oli OKC (Kaarel Gustav Põldmaa, Carlos Pitkja ja Oskar Vainult).

Pühapäeval mängitakse sarjas korraga koguni kaks etappi, kui kodukamaral kohtuvad meeskonnad Mäetagusel ning suur hulk eestlasi astub hommikul laeva peale ning sõidab Helsingi turniirile. Nagu eelmiselgi aastal, on Helsingis kohal turniiri kajastamas ka Korvpall24.ee.

scroll to top
Inline
Inline