fbpx
Close

FOTOD | 3×3 koondis kõrvetas Helsingis vastased läbi ja läheb MM-ile turniirivõidu pealt

-Ballzy/Tallinn | Foto: Siim Semiskar

-Ballzy/Tallinn | Foto: Siim Semiskar

Pühapäeval Helsingi kesklinnas toimunud 3×3 Hellinn Open 2018 tänavakorvpalliturniiril sai viimase testi Eesti 3×3 korvpallikoondis, kes juba esmaspäeva õhtul alustab 23-tunnist reisi Filipiinide suunas 3×3 korvpalli MM-ile. Koondislased saavad lennukisse istuda rahuliku südamega, kuna Helsingi turniiril neile vastast ei leidunud ning meeste füüsilise valmisolekuga jäi rahule ka peatreener Siim Raudla.

Ballzy/Tallinn tiim koosseisus Maik-Kalev Kotsar, Martin Dorbek, Joonas Järveläinen ja Jaan Puidetit asendanud Oliver Metsalu, alustas koos teiste Eesti võistkondadega reisi Helsingi suunas juba kella 7-se laevaga. Pärast jalutuskäiku kesklinna sai selgeks, et kerget päeva meestel ei tule, kuna päike tegi juba ennelõunal tõsiselt liiga.

Võrreldes Eestis toimuvate suuremate 3×3 turniiridega oli Helsingis korraldus harjumatult krobeline ning tiimidel oli väga palju tühja ootamist. Samuti läks väga palju nurinat kohtunike suunal, kes lubasid harvanähtavalt jõulist ja kohati isegi tooret mängu, samas oldi varmad teatud reeglitenüansse kiirelt tehniliste vigadega karistama.

Kaks tugevat Eesti tiimi Ballzy/Tallinn ja Amino.ee kuulusid mõlemad A-alagruppi ning omavahelise üsnagi tasavägise alagrupimängu võitis Ballzy/Tallinn 9:6. Nemad läksidki alagrupist esimesena edasi ning veerandfinaali pääses ka Amino.ee (Erik Luts, Jaagup Toome, Kiur Akenpärg ja Mario Paiste), kes sai otsustavas matšis 7:6 jagu soomlaste TAT Ballzy Finlandist.

B-grupist pääses esimesena edasi Soome lipu all mänginud venelaste meeskond Novosibirsk. Edasi pääses ka Eesti meeskond Estravan koosseisus Reigo Päkk, Andreas Märtson, Gaspar Bibikov ja Henry Aimre.

Alagruppide võitjad läksid otse poolfinaali ning teised-kolmandad kohtusid veerandfinaalides. Amino.ee sai veerandfinaalis kindlalt 13:5 jagu venelaste tiimist Piter, kuid Estravan pidi kahjuks 9:12 alla vanduma meeskonnale Stockholm.

Poolfinaalis sai Ballzy/Tallinn vastaseks Stockholmi meeskonna ja võitis 20:16. Kuigi Eesti koondis domineeris mängu täielikult, lubati vastaste ohtlikul tagamängijal püsti panna kaugvisete kontsert ning vahe jäi lõpuks vaid neli punkti.

Teises poolfinaalis tegi Amino.ee ilmselt oma turniiri parima esituse, kui 21:11 võiduga lülitati konkurentsist Novosibirsk.

Finaaliks sai aga Amino.ee meestel jaks otsa ning Ballzy/Tallinna parem treenitus lõi välja – mängu võit 19:8 ning kogu turniiri võit kindlalt Ballzy/Tallinnale. Kuna Ballzy/Tallinnal oli hooaja suurürituse Tallinn Openi pääse juba olemas, siis teenis koha endale Tallinna turniiril Amino.ee.

Harrastajate sarjas sai teise koha Soomes elavatest eestlastest koostatud Kontula Karud (Priit Lokutšievski, Ott Vilipuu, Hindrek Eiskop ja Karlis Kampus), kes kaotas finaalis 14:21 Yökoris nimelisele tiimile. Estravan 2 koosseisus Kristjan Sinimägi, Jarlet Mägi, Kaspar Osila ja Kermo Sinimägi said kolmanda koha.


Järgnevatel päevadel pakub Korvpall24.ee portaal pikemat lugemist nii 3×3 koondise seisu kohta vahetult enne MM-turniiri kui ka muud huvitavat seoses nende meestega. Tasub meie veebilehte külastada!


Fotogalerii:

scroll to top