Kaspar Kuusmaa aitas Stella Azzurra Itaalia U15 vanuseklassi meistriks!

-Kaspar Kuusmaa | Foto: Siim Semiskar

Eesti noormängija Kaspar Kuusmaa kodumeeskond Rooma Stella Azzurra tuli täna Itaalia U15 vanuseklassi meistriks, kui Cecinas peetud finaalis alistati Cantu Team ABC 95:61.

Stella Azzurra otsustas mängu saatuse suuresti juba avaveerandil, mis võideti koguni 26:6. Poolajaks vähenes vahe 15 punktile (40:25) ja kolmandal veerandil jõudis Cantu veel kaheksa silma kaugusele, ent seejärel kasvatas Stella Azzurra eduseisu jälle suuremaks.

Algviisikus alustanud Kuusmaa viibis väljakul 21 minutit ja 39 sekundit ning kogus selle ajaga 2 punkti (kahesed 1/2, kolmesed 0/1), 3 lauapalli ja ühe resultatiivse söödu. Negatiivse poole pealt tegi 15-aastane mängumees ühe pallikaotuse ja 2 isiklikku viga.

Stella Azzurra parim oli samuti kaksikduubli teinud Matteo Visintin, kelle arvele kogunes 26 punkti ja 12 lauapalli. Cantu resultatiivseim oli 21 punkti visanud Stefano Elli.

Veerandfinaalis alistati Bologna Virtus 104:69 ja poolfinaalis Rooma Honey Sport City 81:59. Kuusmaa viskas esimeses mängus 10 ja teises 9 punkti.